Kaunase Žalgirise imeline seeria lõppes Belgradi põrgukatlas

Kaunase Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius.
Kaunase Žalgirise peatreener Sarunas Jasikevicius. Foto: Erikas Ovčarenko/

Korvpalli Euroliigas lõppes Leedu au ja uhkuse Kaunase Žalgirise viiemänguline võiduseeria. 16. vooru kohtumises tunnistati võõral väljakul Belgradi Crvena Zvezda 77:65 paremust.

Leedulased haarasid esimese veerandaja lõpuks 18:16 eduseisu, kuid poolajasireeni kõlades juhtisid võõrustajad 33:29. Külalised heitlesid võidu pärast ka kolmandal veerandajal, kuid otsustaval kümneminutilisel perioodil pani kodumeeskond 6123 silmapaari ees oma paremuse maksma.

Üleplatsimeheks kerkis 19 punkti visanud Žalgirise mängija Kevin Pangos. Võitjate resultatiivseimad olid Taylor Rochestie ja Dejan Davidovac vastavalt 16 ja 13 punktiga.

Žalgiris hoiab kümne võidu ja kuue kaotusega turniiritabelis viiendat positsiooni, Crvena Zvezda paikneb seitsme võidu ja üheksa kaotusega 11. tabelireal.