U18 koondis alustas EM-valiksarja kahe kindla kaotusega

Eesti U18 koondis EM-valiksarjas Belgia vastu.
Eesti U18 koondis EM-valiksarjas Belgia vastu. Foto: CEV

Eesti U18 noormeeste võrkpallikoondis peab Saksamaal Grünhaides Euroopa meistrivõistluste valikmänge, kus turniiri teisel päeval jäädi 0:3 (19:25, 27:29, 19:25) alla eelmise EMi hõbedameeskonnale Belgiale ja jätkatakse võiduta.

Eesti meeskonna parimaks kerkis taas Märt Tammearu, kes tõi 21 punkti (+13), Rasmus Meius lisas 11 punkti (+8), kirjutab Volley.ee. Eesti vastuvõtt oli parem kui Belgial, vastavalt 39% ja 35%. Rünnak aga kehvem, vastavalt 35% ja 48%. Blokist teenisid eestlased 10 punkti, vastased 5, servil lõi Eesti 4 ässa ja tegi ka neli serviviga, Belgia lõi 6 ässa ja eksis 8 pallingul.

G-alagrupis on Saksamaal ja Belgial mõlemal kirjas kaks võitu ja 6 punkti, Eestil ja Austrial on mõlemal kaks kaotust ja punktiarve avamata. Täna kell kell 15.30 kohtub Eesti Austriaga.

Eesti - Saksamaa 0:3 (25:27, 17:25, 14:25)

Esimeses mängus mindi reedel vastamisi Saksamaaga ja sealgi tuli vastu võtta kaotus. Avageim sai ülimalt tasavägise lõpu ja võõrustajad suutsid selle lõpuks enda kasuks keerata seisuga 27:25. Teine geim oli juba rohekm sakslaste kontrolli all ja selle võitis Saksamaa 25:17. Kolmandat vaatust kontrollisid samuti sakslased, minnes 16:8 juhtima ning sellist edu käest ei antud, geim Saksamaale 25:14 ning kogu mäng seega 3:0 vastastele.

Eesti resultatiivseimaks kerkis avakohtumises Märt Tammearu, kes tõi 15 punkti (+6), rohkem keegi eestlastest kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud, Marx Aru lisas 5 punkti (+2). Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnak 30%. Blokist saadi punkte 4 ja servilt samuti 4 (tehti ka 7 viga). Saksamaa edukaim oli 13 punktiga Simon Pfretzschner. Saksmaa vastuvõtt oli 48%, rünnak 51%. Servil tehti 9 viga ja löödi 4 ässa. Blokist saadi 8 punkti.

Vaata alagrupimängude tulemusi ja tabeliseisu.