Nõu jooksis kõrvalalal rekordi, naistest üllatas Nurk

Karl Rinaldo
Tony Nõu alistas 60 meetri jooksus esmakordselt seitsme sekundi piiri.
Tony Nõu alistas 60 meetri jooksus esmakordselt seitsme sekundi piiri. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eile toimusid Lasnamäel Harjumaa sisemeistrivõistlused kergejõustikus, kus tegid kaasa ka mitmed meie paremad atleedid.

Võistluse tugevaimaks alaks kujunes 60 meetri jooks. Harjumaa meistriks krooniti Kaspar Mesila, kes jooksis finaalis välja aja 6,89. Isiklikust rekordist jäi Kose valla esindaja kaheksa sajandiku kaugusele.

Väljaspool arvestust kaasa teinud sportlastest oli kiireim Richard Pulst ajaga 6,90 (rekord 6,81). Kolmandana alistas seitsme sekundi piiri 400 meetri distantsile keskenduv Tony Nõu, kelle uued rekordnumbrid on 6,96. Isiklikku tippmarki nelja sajandikuga parandanud viljandlane kerkis Eesti kõigi aegade edetabelis 50 parema sekka.

Päeva märkimisväärseim sündmus leidis aset aga naiste 60 meetri distantsi eeljooksus, kus 33-aastane Marje Nurk sai kirja aja 7,59 (finaalis 7,61). Eesti kõigi aegade edetabelis 14. kohale kerkinud Saue valla esindaja senine isiklik rekord 7,76 oli joostud suisa 16 hooaega tagasi, 2002. aastal. Tõsi, suurüllatuseks eilset aega nimetada ei saa, sest möödunud suve 100 meetri jooksu rekordi (11,90) põhjal võis Nurgalt taolist aega oodata.

Veel valikuliselt tulemusi. Sten Ander Sepp (Lääne-Harju vald) võitis 300 meetri jooksu 35,06-ga, naistest olid kaks kiiremat väljaspool arvestust võistelnud Helin Meier (40,11) ja vigastuspausilt naasnud Annika Sakkarias (40,58). 800 meetris oli parim väljaspool arvestust võistelnud Rasmus Kisel 1.54,49-ga. Kaugushüppes keegi seitset meetrit kätte ei saanud (Sören Jõõras 6,98 ja Kaarel Jõeväli 6,97). Teivashüppes parandas mitmevõistleja Taavi Tšernjavski (Kuusalu vald) alanud hooajal juba teistkordselt oma rekordit, ületades seekord 4.85. Karl Lumi (Maardu linn) jäi kõrgushüppes enda nimele kuuluvast Eesti hooaja tippmargist ühe sentimeetri kaugusele, alistades 2.12.