TTÜ andis Tartule lahingu, kuid kaotas napilt

Kris Ilves
TTÜ peatreener Rait Käbin.
TTÜ peatreener Rait Käbin. Foto: ARDI TRUIJA / PÄRNU POSTIMEES/

Eesti korvpalli meistriliigas teenis hooaja üheksanda võidu Tartu, kes alistas võõral väljakul TTÜ skooriga 83:79.

14:4 spurdiga kohtumist alustanud TTÜ võitis esimese veerandaja kuue punktiga. Tartu pääses teisel poolajal parimal juhul viie punktiga juhtima, kuid TTÜ väljus kaotusseisust väärikalt ja võitis poolaja 43:35.

Kodumeeskond hoidis eduseisust kinni ka kolmandal veerandajal, kuid otsustaval kümneminutilisel perioodil pani Tartu oma paremuse maksma ja võitis mängu nelja punktiga.

Võitjate parimana viskas Vytenis Cizauskas 26 punkti, Julius Kazakauskas lisas 16 ja Janar Talts 12 silma. Tanel Sokk hiilgas kaheksa resultatiivse sööduga. TTÜ resultatiivseimana tegi kaksikduubli Levi Martin Giese, kelle arvele kogunes 22 punkti ja 12 lauapalli. Matthias Tass viskas 19 punkti.

Turniiritabelis kindlustas Tartu (9-5) teist positsiooni, TTÜ (2-12) jätkab kaheksa meeskonna konkurentsis seitsmendal kohal.