Serena Williams pääses surmasuust

Serena Williams koos tütre Olympiaga

FOTO: Instagram/Serenawilliams

Aasta tagasi Austraalia lahtised tennisemeistrivõistlused võitnud Serena Williams sünnitas septembris tütre Olympia. Kuigi Williams soovis tänavu Melbourne'i naasta, otsustas ta suure slämmi turniirist siiski loobuda. 

Williams tõi esiklapse ilmale möödunud aasta 1. septembril, kuid järgmised päevad polnud tema jaoks lihtsad, sest tal oli raskusi hingamisega. Tema treener Patrick Mouratoglou avaldas, et olukord oli veelgi hullem - nii Williamsi kui tema beebi seisund oli sünnitusel eluohtlik. Nimelt nõrgenes sünnituse ajal beebi südame töö ning Williamsile tehti erakorraline keisrilõige. 

«Sportlasele on see raske, sest lõigatakse tema kõhulihaseid ning tal tekkis verehüübimine,» selgitas Mouratouglou. Tennisisti kopsudest leitigi pärast sünnitust väikesed trombid, mis tekitasid omakorda nii hirmsaid köhahoogusid, et Williamsi keisrilõike arm läks lahti. 

Kuus päeva pärast tütre sündi käis ameeriklanna operatsioonil ning olukord stabiliseerus. Kuigi Williams soovis ka tänavu Austraalia lahtistel osaleda, kinnitas Mouratoglou, et paus on vajalik.

«Pole mõtet liiga vara naasta. Kui sa pole valmis, võid kergelt vigastada saada. Ta naaseb tipptennisesse siis, kui ta on selleks valmis.» 

Tagasi üles