Video: Ennastki üllatanud Hausenberg alistas kõrgushüppes esmakordselt 2 meetri piiri

Hans-Christian Hausenberg.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Nädala esimesel poolel Lasnamäe spordihallis toimunud Tallinna noorte meistrivõistlustel kergejõustikus alistas väljaspool arvestust võistelnud Hans-Christian Hausenberg esimest korda elus kahe meetri piiri. 

Hausenberg parandas oma kahe aasta tagust rekordit suisa nelja sentimeetri võrra ja ületas täpselt 2.00. 

«Olin kaks nädalat haige ja arvasin, et võin heal juhul 1.90 hüpata,» sõnas ennastki üllatanud Hausenberg täna Postimehele. «Hakkasin alles eelmisel reedel uuesti korralikult trenni tegema. Esmaspäeval ja teisipäeval tegin veel kõvad trennid. Kuna kolmapäeval oli plaanis niikuinii trennis kõrgust hüpata, otsustasin seda hoopis võistlusel teha. Ju siis on hea põhi alla laotud.»

Esimest aastat täiskasvanute klassis võistlev Hausenberg on alanud sisehooajal püstitanud rekordi veel ka 60 meetri tõkkesprindis (uus rekord 8,15, enne 8,24) ja kuulitõukes (meeste kuuliga 13.82, enne 12.81; 6-kilose kuuliga 15.47, enne 14.95).

«Tunnen, et olen päris palju edasi läinud ka sprindis ja pikamaajooksus,» ütleb 19-aastane tartlane. 

Hausenbergi asus juhendama pärast suvehooaja lõppu Tõnu Kaukis, kes naasis sügisel Audentese spordigümnaasiumisse mitmevõistlejate treeneriks. «Olen väga rahul. Ta on superhea treener,» kiidab Hausenberg.

Hooaja esimese seitsmevõistluse plaanib Hausenberg teha veebruari alguses Tallinnas.

«Kui aus olla, oleneb tulemus väga palju teivashüppest, kus olen päris ebastabiilne olnud. Kui suudan hüpata 4.90 kanti (Hausenbergi rekord on nii kõva kui 5.10 - toim), võin julgelt öelda, et panen eesmärgiks 5900 punkti.»

Vaata ka videot Hausenbergi kahe meetri alistamisest!

Tagasi üles