Videod: Medvedeva võiduseeria katkes, Euroopa meistriks krooniti 15-aastane Zagitova
Venelastele 12 medalist 9!

Alina Zagitova.

FOTO: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Moskvas lõppenud iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel teenis naiste üksiksõidus kuldmedali vaid 15-aastane Alina Zagitova, kes alistas esikohaheitluses ala viimaste aastate valitseja, teise venelanna Jevgenija Medvedeva.

Esimest aastat täiskasvanute seas võistlev Zagitova kogus kahe puhta esituse eest 238,24 punkti. 18-aastane Medvedeva, kes pole jalavigastuse tõttu mitu kuud võistelnud, eksis nii lühi- kui vabakavas paaril korral ja kogus 232,86 punkti. Olümpiamängudele läheb Medvedeva vastu siiski suurfavoriidina, sest eksimusi vältides peaks ta jätkuvalt ka Zagitovast üle olema.

Pronksmedali võitis 30-aastane itaallanna Carolina Kostner 204,25 punktiga. Ta edestas seejuures vaid 3,44 punktiga kolmandat venelannat Maria Sotskovat. Eesti iluuisutaja Kristina Škuleta-Gromova oli EM-il 25. ja eile vabakava esitama ei pääsenud.

Prantsusmaa jäätantsupaar Gabriella Papadakis - Guillaume Cizeron krooniti Euroopa meistriks maailmarekordilise punktisumma 203,16-ga. Hõbe ja pronks kuulusid venelastele: Jekaterina Bobrova - Dmitri Solovjov olid 187,13 punktiga teised ja Aleksandra Stepanova - Ivan Bukin 184,86 punktiga kolmandad.

Venemaa iluuisutajate hetkeseis on vahetult enne Pyeongchangi olümpiamänge paljulubav, sest EM-i 12 medalist võitsid korraldajad suisa 9. Sel alal pole ka karta, et kõik dopinguga hiljem maha võetakse.

Tulemused

Alina Zagitova vabakava:

Jevgenija Jevgenija Medvedeva vabakava:
Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeroni vabakava:

Tagasi üles