Cilic jõudis finaali ja jääb Federeri ootama

Marin Cilic jõudis karjääri jooksul kolmandat korda suure slämmi turniiril finaali. Foto: Dita Alangkara/AP/Scanpix

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste meesüksikmängu esimene finalist on horvaat Marin Čilić, kes alistas poolfinaalis 6:2, 7:6 (4), 6:2 briti Kyle Edmundi.

Maailma edetabelis kuuendal kohal olev Čilić jääb finaalivastast ootama homsest teisest poolfinaalist, kus on vastamisi mullune võitja Roger Federer ja turniiri suurüllataja Hyeon Chung. Kui finaali jõuab Federer, leiab seal aset mulluse Wimbledoni turniiri finaali kordusetendus. Toona jäi šveitslane kindlalt peale 6:3, 6:1, 6.4.

Čilićile on tegu karjääri kolmanda suure slämmi turniiri finaalikohaga. Lisaks Wimbledonile jõudis ta finaali ka 2014. aasta US Openil ja alistas seal 6:3, 6:3, 6:3 jaapanlase Kei Nishikori. Seejuures sai horvaat tollal poolfinaalis jagu just Federerist.