Rootsi parim suusataja kaitseb Ustjugovit: see on väga imelik otsus

Sergei Ustjugovi nelja aasta pikkune raske töö läheb raisku - parimas sportlaseas venelane ei pääse olümpiale, kuigi pole kunagi positiivset dopinguproovi andnud.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avalikustas neljapäeval nimekirja Venemaa talisportlastest, kes ei pääse Pyeongchangi mängudele. Muuhulgas jääb suurvõistluselt eemale ka mulluse murdmaasuusahooaja valitseja Sergei Ustjugov.

Venemaal tekkis seejärel arusaadavatel põhjustel ele kisa, miks sportlane, kes pole kunagi positiivset dopinguproovi andnud, ei pääse olümpial starti.

«See on suur skandaal. Tean, et Sergei on puhas. Tean ka seda, et ta ei kuulu sellesse seltskonda, kes sai Sotši mängudel juhtunu tõttu eluaegse olümpiakeelu,» sõnas Venemaa murdmaasuusakoondise peatreener, rootslane Marcus Cramer.

Crameri ja venelaste kõrval on ka paljud teised tippsuusatamisega seotud inimesed ROK-i otsuses üllatunud.

«Olen üllatunud, sest keegi pole avaldanud põhjust, miks ta olümpiale ei pääse. See on väga imelik otsus, et teda ei lasta ilma ühegi põhjuseta olümpiale,» sõnas Rootsi parim naissuusataja Charlotte Kalla Aftonbladetile.

25-aastane Ustjugov võitis möödunud hooajal Lahti MM-il kaks kuld- ja kolm hõbemedalit, lisaks triumfeeris ta Tour de Skil.

Charlotte Kalla.

FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix

Tagasi üles