19-aastane Treiel jooksis tõketes superaja

Karl Rinaldo
Johannes Treiel
Johannes Treiel Foto: Facebook

Täna Lasnamäe spordihallis toimuvatel kergejõustiku karikavõistlusel kordas 19-aastane Johannes Treiel 60 meetri tõkkejooksus Eesti noorsooklassi (U23) rekordit, saades ajaks 7,93.

Esmakordselt meeste tõketega kaheksa sekundi piiri alistanud Treiel parandas üheksa sajandikuga oma varasemat rekordit, mis oli püstitatud neli päeva tagasi Tartus Martin Kutmani memoriaalil. Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis ta viiendaks.

Sama aja on U23 vanuseklassis välja jooksnud ka Tarmo Jallai ja Keiso Pedriks. Möödunud suvel juunioride EM-il 110 meetri tõkkesprindis finaali pääsenud Treielil on seejuures kaks aastat aega veel antud tippmarki parandada.

Teise koha sai saarlase järel Hans-Christian Hausenberg, kes kordas ajaga 8,15 isiklikku rekordit.

400 meetri tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor on vigastusest taastunud ja tegi hooaja avastardi 300 meetri distantsil. Aeg 34,77 andis talle tihendas konkurentsis Dmitri Mosendzi (34,64) ja noorema venna Erik Jagori (34,68) järel kolmanda koha. Jaak-Heinrichi rekord on 34,56.

Naiste 60 meetri jooksu võitis 33-aastane Marje Nurk ajaga 7,53, mis kegitab ta Eesti kõigi aegade edetabelis jagama Ebe Reieriga üheksandat kohta. Isiklikust rekordist üheksa sajandiku kaugusele jäänud Õilme Võro oli 7,58-ga teine ja Diana Suumann 7,59-ga kolmas. Suumann võidutses 60 meetri tõkkejooksus 8,44-ga. Meeste 60 meetri jooksu võitis Kaspar Mesila (6,93) Richard Pulsti (6,96) ees.

Meeste kaugushüppes piirdus võidumees Hans-Christian Hausenberg 7.25-ga, naistest oli parim Kreete Verlin 6.02-ga. Kolmikhüppe võitis naistest Tähti Alver (13.25) ja meestest 37-aastane Jaanus Suvi (14.09).

Naiste kuulitõuke võitis Kätlin Piirimäe 15.80-ga, meestest oli parim Jander Heil 17.92-ga. 3000 meetrit läbis naistest kõige kiiremini Jekaterina Patjuk (9.49,63) ja meestest Olavi Allase (8.33,21). Naiste teivashüppe võitis 4.25-ga Reena Koll, Robin Nool võidutses meestest 5.20-ga. Karl Lumi hüppas kõrgust 2.17.

Tulevikulootus Luna-Aleksandra Lagoda (TÜ/ASK) oli kiireim U18 neidude 2000 m jooksus, saades ajaks 6.36,95. Tegu on Eesti U16 vanuseklassi siserekordiga. U18 klassi neidude 60 meetri jooksus krooniti karikavõitjaks Marit Kutman (TÜ/ASK) ajaga 7,76. Kutmani nimele läks ühtlasi U16 vanuseklassi Eesti siserekord 200 meetri jooksus: ta sai kirja aja 25,34. Varasem tippmark kuulus Katrin Käärtile.