Alagrupis teise koha pärast heitlev Tartu sai Balti liigas 30-punktilise võidu

Kris Ilves
Kristjan Kitsing.
Kristjan Kitsing. Foto: Martin Ahven / Õhtuleht

Tartu korvpallimeeskond alistas Balti liigas koduväljakul Kasahstani meeskonna Atõrau Barsõ 85:55 (38:21).

Tartlased haarasid juhtohjad kolmandal minutil, kui Janar Talts tabas kaugviske. Rohkem Eesti meeskond mängu jooksul eduseisu ei loovutanud. Viimasel veerandajal viskas Tartu koguni 31 punkti vastaste 15 vastu.

Üleplatsimeheks kerkis 21 punkti (kolmesed 5/8, kahesed 3/5) visanud Kristjan Kitsing. Julius Kazakauskas panustas võitu 16 punkti, 15 lauapalli ja viie resultatiivse sööduga. Tanel Sokk ja Talts lisasid mõlemad kuraditosin silma. Barsõ parim skooritegija oli 20 punktiga John Wesley Erome Taylor.

Tartu hoiab Balti liiga B-alagrupis kaheksa võidu ja kolme kaotusega teist kohta. Alagrupi viimases mängus läheb Tartu 6. veebruaril võõral väljakul vastamisi lätlaste Ogrega. Tartlased võivad parema õnne korral kindlustada alagrupis teise koha ka kaotusega.