K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Põhja-Korea olümpialootused said tagasilöögi

Viljar Voog
Facebook Twitter
Comments 1

Maailm jälgib Põhja-Korea sportlaste käekäiku Pyeongchangi taliolümpiamängudel kullipilguga. Viimane päev on toonud uudise olümpiakülas lehvivast suurest Põhja-Korea lipust, aga kahjuks ka vigastusest, mis ähvardab ühe sportlase olümpia lõpetada juba enne võistluste algust.

AP kirjutab, et avatud treeningul tegi endale viga lühirajauisutaja Choe Un Song, kes kaotas tasakaalu ja niitis jalust ka rahvuskaaslase Jong Kwang Bomi. 25-aastane Choe vajas kukkumise järel suisa haiglaravi, sest tema pahkluul ilutses ilmselt uisutera põhjustatud lõikehaav. Mida tähendab vigastus olümpiastarti silmas pidades, pole teada, sest sportlased ega nende treenerid jäält lahkudes kommentaare ei jaganud.

Kokku osalevad Pyeongchangi mängudel 22 Põhja-Korea sportlast. Enamik neist pääses võistlema Rahvusvahelise Olümpiakomitee kutsel, OM-normi täitsid vaid iluuisutajad Kim Ju Sik ja Ryom Tae Ok.

Põhja-Korea delegatsioon on olümpiakülas välja pannud suure rahvuslipu. Uudiskünnise ületas see seetõttu, et on suurem kui teiste riikide omad ja seetõttu peetakse seda autoritaarse riigi propagandaks.
Põhja-Korea delegatsioon on olümpiakülas välja pannud suure rahvuslipu. Uudiskünnise ületas see seetõttu, et on suurem kui teiste riikide omad ja seetõttu peetakse seda autoritaarse riigi propagandaks. Foto: Jae C. Hong/AP/Scanpix
Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles