Rootsi kullalootust tabas olümpia eel tagasilöök

Charlotte Kalla t ähvardab oht olümpial tähtsaimast abimehest ilma jääda.

FOTO: ANDERS WIKLUND / TT/TT NEWS AGENCY/Scanpix

Rootsi suusatäht Charlotte Kalla sai Pyeongchangi olümpiamängude lävel ebameeldiva uudise: tema isiklik treener Magnus Ingesson ei saa teda võistlusraja ääres aidata.

Kalla hakkas koondisetreenerite asemel  Ingessoniga koostööd tegema 2016. aastal. Mullu Lahtis peetud MMil võimaldati Ingessonile pääs võistlejate alale, kuid Pyeongchangis ei ole ta taotlusest hoolimata selleks eriluba saanud, vahendab Expressen. Väljaande väitel hankis MMiks Ingessonile pääsme tänu isiklikele kontaktidele Rootsi suusalegend Christer Majbäck.

Lahti MMilt viis Kalla koju kolm medalit, MK-sarjas on ta tänavu võitnud samuti kolm etappi. Kalla, kellel on kodus indviduaalne olümpiakuld Vancouveri 10 km vabatehnikasõidust ja teatekuld neli aastat tagasi peetud Sotši mängudelt, avaldas siiski lootust, et probleem jõutakse võistluste alguseni jäänud päevadega lahendada.

«Ajame kõik korda,» lubas Expressinele ka Ingesson, kes viibib juba Lõuna-Koreas, kuid olümpiamängude karme reegleid arvestades, mille kohaselt pääsevad sportlasi juhendama vaid delegatsiooni rivistuses üles antud treenerid, ei pruugi Kalla ja Ingessoni usul suuremat alust olla.

Charlotte Kalla isiklik treener Magnus Ingesson (keskel).

FOTO: SCANPIX/SCANPIX SWEDEN

Tagasi üles