T, 17.05.2022

Simple Session näitas Tallinnas olümpiamängude tulevikku

Viljar Voog
Simple Session näitas Tallinnas olümpiamängude tulevikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rulasõitja Jagger Eatonile ei leidunud Simple Sessionil vastast – ameeriklane oli parim nii kvalifikatsioonis kui ka mõlemas finaalvoorus.
Rulasõitja Jagger Eatonile ei leidunud Simple Sessionil vastast – ameeriklane oli parim nii kvalifikatsioonis kui ka mõlemas finaalvoorus. Foto: Nicolas Jaquemin

Ajas reisimine on võimalik. Kui kõikjal mujal Tallinnas oli eile viis miinuskraadi ja kalender näitas neljandat veebruari aastal 2018, siis suurhallis olid kellad kaks ja pool aastat ette keeratud ning elati Tokyo suves. Simple Session näitas, milline on olümpiamängude tulevik.

Laupäeval kinnitas Rahvusvaheline Olümpiakomitee, et tõstmise olümpiakohtade arvu vähendatakse 2020 Tokyo mängudeks veerandi võrra. Napilt jäi Jaapani  suveolümpiaks kavva pidama maadlemine. Eestlaste jaoks on tegu kuulsusrikaste ja sügavate juurtega aladega. Paratamatut progressi juured aga ei peata. Võistlused, mille traditsioonid ulatuvad veel sinna aega, kui võõrsõna «sport» asemel oli Eestis kasutusel «jõustik», vaikselt hääbuvad ja peale tulevad uued, mille puhul samuti «sporti» ei mainita. Uued alad on pigem «fun».

Märksõnad
Tagasi üles