Londoni olümpiapronks soovib rentida Toyota WRC-autot

Nasser Al-Attiyah. FOTO: Ricardo Mazalan/AP

Jaanuaris toimunud Dakari rallil Carlos Sainzi järel autode arvestuses teise koha saanud Nasser Al-Attiyah soovib kihutada Toyota Yaris WRC-ga, kirjutab ralliportaal Rallye Magazin.

47-aastane Katari võidusõitja on WRC-sarjas varemgi sõitnud – tema parim tulemus pärineb aastast 2012, kui saavutas Citroeniga Portugali rallil neljanda koha. Pärast 2015. aasta Hispaania rallit pole Al-Attiyah autoralli MM-sarjas osalenud. 

Soome meedia andmetel soovib Al-Attiyah rentida Toyota WRC-masinat viieks ralliks. Juhul kui Toyota meeskonna juht Tommi Mäkinen ja Al-Attiyah jõuavad kokkuleppele, siis Al-Attiyah saab enda käsutusse eelmise aasta Yaris WRC.

«Oleme läbirääkimistes ja tõenäoliselt see ka juhtub, kuid veel pole otsustatud,» sõnas Mäkinen mõned päevad tagasi Soome meediale. 

Ta lisas: «Tehtud on mõned pisikesed muudatused seoses turvalisusega, kuid põhimõtteliselt on auto selline, nagu see oli 2017. aasta lõpus.»

Al-Attiyah on kahekordne (2014, 2015) WRC2-sarja maailmameister, kaks triumfi (2011, 2015) on tal ette näidata ka Dakari rallilt. 2012. aasta Londoni olümpiamängudel võitis Al-Attiyah jahilaskmises pronksmedali. 

Tagasi üles
Back