Väliseestlane Väljas sai suveolümpial aru, mida tähendab olla olümpiasportlane

Len Väljas.

FOTO: Pierre Teyssot/AFP

Eesti päritolu Kanada murdmaasuusataja Len Väljas, kes tegi olümpiadebüüdi neli aastat tagasi, osaleb Pyeongchangi taliolümpiamängudel. 

29-aastane Väljas meenutas pressikonverentsil eelmist olümpiat. «See oli eriline,» sõnas väliseestlane ajakirjanikele. «Seda on raske seletada. Ma käisin Sotši olümpiamängudel ja see oli vägev. Seal oli ka minu perekond. Üks minu suur unistus täitus,» jätkas murdmaasuusataja.

Ka 2016. aasta Rio de Janeiro suveolümpiamängudel oli perekond Väljas esindatud. Leni õde Kristina Väljas osales Kanada sportlasena rannavõrkpallis ning saavutas Jamie Broderiga üheksanda koha. «Ta läks olümpial väljakule muusika ja toetava rahvamassi saatel – siis sain aru, mida tähendab olla olümpiasportlane. Ma olin tema üle äärmiselt uhke,» kommenteeris Len.

Neli aastat tagasi jäi Len vabatehnikasprindis napilt veerandfinaalist välja. Oma teistel olümpiamängudel sportlane endale pingeid peale pole pannud. «Ma lähen olümpiamänge nautima. Ma tean, et minu perekond jälgib kodust minu tegemisi ja elab mulle kaasa,» rääkis Väljas.

Tagasi üles