Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Martti Nõmme olümpia esikümnest: sihid võivad ka ebareaalsed olla

Martti Nõmme. FOTO: Tairo Lutter

Suusahüppaja Martti Nõmme leidis tänasel viimasel hommikupoolsel Pyeongchangi olümpiatrampliinilt tehtud treeninghüppel mõnusa enesetunde, mille abil loodab homses kvalifikatsioonis pildil olla ja liikuda lähemale ka hooaja hakul öeldud hulljulgele eesmärgile.

«Sihin Pyeongchangis esikümnekohta,» teatas 24aastane Nõmme oktoobri alguses hooaja plaanidest rääkides.

Novembri lõpus küündis ta Ruka MK-etapil 40 hulka (39. koht), seejärel on kvalifikatsioonist edasi saanud vaid korra, olles viimatisel etapil Zakopanes 44. Ka aste madalamal, kontinentaalsarjas pole tulemused olnud säravamad.

«Sai selline eesmärk välja hõigatud jah. Olen arvamusel, et sportlasel peavadki sihid kõrged olema. Olgu kasvõi ebareaalsed – vähemalt on, mille poole püüelda,» tutvustas Nõmme nägemust.

Enne homset kvalifikatsioonivõistlust peetakse Pyeongchangi normaalmäel kaks kolmest voorust koosnevat treeningut. Esimese lõpetas Nõmme igati korraliku 98,5 meetrise õhulennu ja 21. kohaga. «Tunne on hooaja parim. Mõistagi ei taha ma sellega öelda, et nüüd tuleb kohe mõelda kohast esikümnes. Aga kui klapib, tajun, et siit võib midagi tulla,» vaatas ta homsele ametlikule stardile.

Nõmmest kuus aastat noorem Artti Aigro kõneles talve alates soovist olümpial mahtuda 30 parema sekka. «Põhieesmärk on ikkagi pääs põhivõistlusele. Kui see tehtud, siis vaatame 30 poole,» sõnas Aigro nüüd.

Tagasi üles
Back