Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kilp pääses sprindis kindlalt veerandfinaali, Ränkel napilt väljas
Kilp: alati saab paremini!

Ainsa Eesti sprinterina pääses Pyeongchangi taliolümpiamängude klassikasprindis edasi Marko Kilp, Raido Ränkelil jäi edasipääsust puudu 19 sajandikku. Meeste sprindi kvalifikatsiooni võitis soomlane Ristomatti Hakola. Naiste sprindis sai Tatjana Mannima parima tiitlivõistlustekoha kui oli 39. Edasipääs jäi 4,5 sekundi kaugusele. Kvalifikatsiooni parim oli rootslanna Stina Nilsson.

Finaalide otseülekannet saad vaadata SIIT. Postimehe ja Kanal 2 otseülekannet kommenteerisid Margus Uba ja Kristjan Koll.

ENNE VÕISTLUST: 

Eesti suusatajate selle hooaja parim tulemus MK-etapilt kuulub sprinter Marko Kilbile. Hooaja alguses jõudis ta Rukal klassikasprindis poolfinaali. Sama mudeli järgi, mis tõi 24-aastasele Kilbile novembris karjääri kõrgeima MK-koha, plaanib ta edukas olla ka Pyeongchangis.

«Mägedest alla tulek peaks varsti tööle hakkama. Proovisime sama mudelit ka enne Ruka MK-etappi. Siis see töötas,» ütles Kilp.

Võrreldes eelmise aastaga, mil Pyeongchangis võisteldi MK-etapil, on olümpiarada tehtud 300 meetri võrra lühemaks. «See on Eesti meestele hea, sest rada on umbes pool minutit lühem. Pakun, et sõidame seda kolme minuti kanti,» ütles Kilp, kes sai mullu Lõuna-Koreas klassikasprindis 20. koha.

Karel Tammjärve sõnul on rajad võistluse ajal raskemad kui trennis. «Pikad tõusud, lauged ja sõidetavad. Esmamulje järgi on pigem lihtsamad, aga kolleeg ütles, et võistlusel on raskemad.» 

NAISTE SPRINDI KVALIFIKATSIOON: 

MEESTE SPRINDI KVALIFIKATSIOON: 

Tagasi üles
Back