Kääbusriik võitis 30-aastase vahe järel olümpiamedali

Tina Weirather - Liechtensteini au ja uhkus.

FOTO: LEONHARD FOEGER/REUTERS

Mäesuusatamise naiste ülisuurslaalomis krooniti esmakordselt olümpiavõitjaks 22-aastane tšehhitar Ester Ledecka, kuid suurema tähelepanu osaliseks sai kolmanda koha saavutanud sportlane.

Ledecka triumf oli äärmiselt napp, sest hõbemedali võitnud Austria mäesuusataja Anna Veith tunnistas tšehhitari 0,01-sekundilist paremust. Pronksmedali võitis Liechtensteini esindaja Tina Weirather, kes kaotas võitjale 0,11 sekundiga. Kui Ledecka saavutas karjääri esimese olümpiakulla ja Veith kolmanda olümpiamedali, siis Weirather tegi kogu riigi ajalugu.

Nimelt sai Liechtenstein viimati olümpiamedali 30 aastat tagasi, kui 1988. aasta Calgary mängudel teenis pronksi mäesuusataja Paul Frommelt. Kokku on kääbusriik (tali)olümpiamängudelt võitnud kümme medalit – kaks kulda, kaks hõbedat, kuus pronksi – kõik mäesuusatamises. 28-aastasest Weiratherist sai kuues Liechtensteini sportlane, kes on võitnud olümpiamedali.

Ülisuurslaalomis osales ka Lindsey Vonn, kuid ameeriklanna eksis raja lõpuosas ning jagas 45 sportlase konkurentsis itallanna Federica Brignonega kuuendat kohta, kaotades võitjale 0,38 sekundiga. Esikuuikusse mahtusid veel šveitslanna Lara Gut (+0,12) ja Itaalia esindaja Johanna Schnarf (+0,16), kes said vastavalt neljanda ja viienda koha.

Tagasi üles