Superstaari lootused olümpiakulda kaitsta said järjekordse löögi

Yuzuru Hanyu ei ole üheksa päeva enne olümpiastarti veel vigastusest tervenenud.

FOTO: AFP/SCANPIX

Sotši olümpial iluuisutamise meeste üksiksõidus kuldmedali võitnud Yuzuru Hanyu maandus mullu novembris neljakordset hüpet harjutades nõnda õnnetult, et pole vigastusest täielikult tervenenud siiani. Seetõttu jääb jaapanlasel kindlasti vahele Pyeongchangi mängude võistkonnavõistlus ja ohus on ka start individuaalalal.

Hanyu on viimastel aastatel meeste iluuisutamist domineerinud ning nihutanud suisa 12 korral maailmarekordite piire. Tema kõige värskem rekordtulemus pärineb mullustelt maailmameistrivõistlustelt, kus ta teenis vabakavas 223,2 punkti. Üheks peamiseks kullapretendendiks pidanuks ta olema ka Pyeongchangis, kuid vigastus on teda kaua jäält eemal hoidnud – treenima sai mees taas hakata alles kuu enne olümpiamänge.

Iluuisutamisvõistlused saavad võistkondadele Pyeongchangis alguse juba homme, kui kavas on meeste ja paarissõidu lühikavad. Jaapani koondis tuleb jääle, aga Hanyu mitte. «Taastumine oli oodatult vaevaline, sest vigastus oli üpris tõsine,» selgitas mehe treener Brian Orser otsust. «Tervenemine kulges aeglasemalt kui lootsime.»

Meeste üksiksõit on olümpial kavas 16. ja 17. veebruaril ning Orseri sõnul on hetkel Hanyul sellegi võistlusega seis nibin-nabin: «Sellepärast tulebki ta siia veidi hiljem, sest ta vajab veel aega.»

Viimati suutis kahel olümpial järjest iluuisutamises kuldmedali võita ameeriklane Dick Button. Aasta oli siis 1952. 

Tagasi üles