Galerii: Rootsi lumelaudur kukkus ohtlikult kaelale, soomlane vigastas kätt

Ööl vastu laupäeva toimus Pyeongchangi olümpiamängudel meeste pargisõidu eelvõistlus, kus ükski Soome lumelaudur edasi ei pääsenud.

Kõik neli meie põhjanaabrit tegid kaasa esimeses kvalifikatsioonigrupis, kus 17 võistlejast pääses finaali kuus paremat. Edukaim soomlane oli lõpuks Roope Tonteri, kes jäi esimesena finaalist välja. Vancouveri mängude halfpipe-võistluse hõbemedalist Peetu Piiroinen piirdus kõrvalalal 10. kohaga, teised soomlased olid veel kaugemal.

Lisaks vigastas 18-aastane Rene Rinnekangas kätt. Soomlane kukkus laskumisel ning läks kohe pärast võistlust koos koondise arstiga haiglasse, et kontrollida, kui raske vigastusega on tegemist.

Rene Rinnekangas

FOTO: Ramil Sitdikov/Sputnik

«Tema kukkumine teeb mulle muret,» ütles Rinnekangase meeskonnakaaslane Kalle Järvilehto Soome Yle intervjuus. «Nägin, kuidas ta kätt vigastas. Loodetavasti saab kõik korda.»

Rootsi lumelauduri Måns Hedbergi debüüt Pyeongchangi olümpiamängudel lõppes kurvalt, kui ta esimese laskumise viimasel hüppel kukkus otse kaelale.

Hedberg oli eelmise aasta märtsis sarnasel kukkumisel murdnud seitsmenda kaelalüli, kuid taastus vigastusest rekordiliselt kiirelt ja naasis sügisel treeningutele. Varasemat vigastust arvestades oli tänane kukkumine eriti ohtlik.

Måns  Hedberg

FOTO: JONATHAN HAYWARD/AP

Hedberg jäi lumele lebama ning arstid panid talle kaelatoe ja viisid 24-aastase sportlase haiglasse. Rootsi koondise juht Anders Wiggerud ütles Expressenile, et kõige hullemast Hedberg loodetavasti pääses, sest ta suudab omal jalul kõndida.

«Täpsema diagnoosi vigastuse tõsidusest saame pärast röntgenipilti,» lisas Rootsi olümpiakoondise pressišeff Lars Markusson.

Neli aastat tagasi Sotšis esmakordselt kavas olnud pargisõidu esimese kvalifikatsioonigrupi võitis norralane Marcus Kleveland.

Tagasi üles