Galerii: Medvedeva püstitas maailmarekordi, aga venelased kaotavad Kanadale suurelt

Iluuisutamise võistkonnavõistlusel lõpetasid täna oma esitused paarissõitjad ning esimest korda Pyeongchangi olümpiamängudel tulid areenile naisüksiksõitjad ja kohe nägi maailmarekordilist esitust. Liidrikohta hoiab viie sõidu järel Kanada koondis.

Tänane päev algas jäätantsu lühikavaga, kus said skooriga 80.51 esikoha ameeriklased Tessa Virtue ja Scott Moir. Naiste üksiksõidu lühikavas jäi oodatult alistamatuks olümpialipu all võistlevate venelaste esindaja Jevgenia Medvedeva 81.06 punktiga. Vähemoodatud oli aga alles vahetult enne möödunud kuul peetud EMi vigastusest paranenud naise skoor - tegu on uue lühikava maailmarekordiga. Venelanna ületas enda aasta tagasi seatud lati 80.85.

Lühikavade lõpp tähendas, et kärpekäärid lõikasid kümneliikmelise koondistenimekirja pooleks. Viie jätkava võistkonna sekka kuulusid Jaapani, Itaalia, USA ja Kanaga koondised ning venelased.

Esimeses vabakavas võistlesid paarissõitjad ning seal tegi puhta töö Kanada duo Meagan Duhamel ja Eric Radford, kes said tulemuseks 148.51 ja edestasid sellega 10 punktiga itaallasi Valentina Marcheid ja Ondrej Hotarekit. Kolmanda tulemuse eest hoolitsesid venelased Natalia Zabijako ning Aleksander Anbert (133.28).

Kanadalaste võit paarissõidus tähendab neile ka kindlat edu koondtabeli tipus. Pärast viit ala, kus iga võidu eest on võimalik teenida 10 punkti, on neil koos 45 silma. Teisel kohal on venelased, kes on saanud juba kaks alavõitu, sest parimad oldi nii paarissõidu kui ka tänases naiste lühikavas, kaotavad kuue puntiga. Venelaste skoorile andis hoobi Mihhail Koljada alles kaheksas koht meeste lühikavas.

Kolmandat kohta hoiavad viie võistluse järel ameeriklased 36 punktiga. Itaalial on koos 35, Jaapanil 32 silma.

Homme on kavas viimased vabakavad – alustavad mehed, siis naised ning olümpiavõitjad saavad selgeks jäätantsuvõistluse lõppedes.

Tagasi üles