Võimas: Tiidrek Nurme võitis Birminghami maratoni (1)

Hindrek Pärg
Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti pikamaajooksja Tiidrek Nurme võitis Ameerika Ühendriikides Birminghamis peetud maratoni.

Eestlane võitis ajaga 2:18.40, edestades teise koha saanud Geofrey Tererit kuue minuti ja 32 sekundiga. Kolmandana finišeerinud William Christian lõpetas eestlasest seitse minutit ja 31 sekundit hiljem.

Nurme kvalifitseerus ka suvel Berliinis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele, mille normiks oli 2:19.00. Birminghamis jookstud aeg on Nurme elu paremuselt teine tulemas, isiklik rekord pärineb 2016. aasta Hamburgi maratonilt.

«Pean jõudma koju naise juurde, kes varsti sünnitab,» põhjendas Nurme pärast finišit kohalikule telekanalile WBRC, miks ta nii kiiresti jooksis.