Noored kergejõustiklased püstitasid nädalavahetusel ridamisi võimsaid tulemusi

Tony Nõu püstitas nädalavahetusel isikliku rekordi.
Tony Nõu püstitas nädalavahetusel isikliku rekordi. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppesid U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Silmapaistvaima tulemusena püstitas 15-aastane Jekaterina Mirotvortseva 3000m käimises uue Eesti siserekordi täiskasvanute vanuseklassis. U23 vanuseklassis võitis kolm individuaalset kuldmedalit Kreete Verlin, olles sellega nädalavahetuse edukaim sportlane.

60m tõkkejooksu läbis Verlin ajaga 8,44 (isiklik rekord), 200m jooksus võttis 24,42ga (isiklik rekord) napi võidu Õilme Võro ees ning kaugushüppe kuld tuli tulemusega 5.79. Võro oli kiireim 60m jooksus, ajaks 7,58.

200m ja 400m kullad võitis endale kindlalt Tony Nõu, läbides distantsid vastavalt aegadega 21,76 ja 47,48 (isiklik siserekord ja Eesti kõigi aegade 3. tulemus). Kuldse duubli jooksis välja ka Mark Abner, võites laupäeval 1500m ajaga 3.59,78 (isiklik rekord) ning pühapäeval 3000m ajaga 9.01,16. Naiste kolmikhüppes sündis Eesti kõigi aegade neljas tulemus, kui 23-aastane Tähti Alver hüppas väljaspool arvestust võisteldes 13.75.

Meeste teivashüppe võidutulemuseks oli seekord Robin Noolel 5.25. Jander Heili võistluste pikim kuulikaar lendas 18.39 ning Johannes Treieli 60m tõkkejooksu ajaks mõõdeti 7,96. Kõrgushüppes näitas head minekut Kaarel Ernits, kes võttis alavõidu isikliku rekordiga 2.12. Oma uue siserekordiga 55,91 võidutses 400m jooksus Liis Roose. Reena Koll hüppas teivast 4.00.

U20 vanuseklassis tegi suurepärase nädalavahetuse kestvusjooksja Karel-Saner Kljuzin, kes võitis kuldmedalid 400m jooksus ajaga 51,26 ja 800m jooksus ajaga 1.59,36. Napi kaotuse ja hõbemedali pälvis Kljuzin 3000m jooksus, kus tulemuseks 9.02,40 (isiklik rekord). Alavõidu võttis igapäevaselt triatloniga tegelev Johannes Sikk ajaga 9.02,35 (isiklik rekord).

Põnevad heitlused pidasid 60m ja 200m jooksus maha Karl Erik Nasarov ja Henri Sai. Nazarov jäi peale 60 meetris ajaga 6,93 (isiklik rekord), Saia tulemuseks oli 7,01. Sai võttis seevastu magusa revanši 200 meetris, aegadeks vastavalt 22,24 (isiklik siserekord) ja 22,25 (isiklik rekord).

Noormeeste kuulitõuke kindla esikoha võttis endale 17.83ga (isiklik rekord) Kevin Sakson. Neidude kiireim 400m jooksus oli Piibe Kirje Aljas ajaga 56,82.

Noorimas, U18 vanuseklassis sündis võistluste ainuke Eesti siserekord. Jekaterina Mirotvortseva käis 3000m ajaga 13.57,77, mis on ühtlasi ka U20, U23 ja täiskasvanute vanuseklasside Eesti siserekord.

Ken-Mark Minkovski võttis kindlad alavõidud 200m jooksus ajaga 22,09 (isiklik siserekord) ja 400m jooksus ajaga 50,57 (isiklik rekord).

Kaks kulda sai kaela ka Eerik Haamer, võites teivashüppe uue isikliku rekordiga 4.85 ning kaugushüppe uue isiklikuga 6.56.

800m ja 2000m jooksudes favoriidiks olnud Kristian Otlot lõpetas esimesena mõlemad jooksud. Võiduaegadeks vastavalt 2.05,09 ja 5.59,90 (isiklik rekord).

Neidudest oli kahe meistritiitli vääriline Liis Grete Atonen, kelle võidutulemus 400m jooksus oli 59,05 (isiklik siserekord) ja 800m jooksus 2.23,71.

Silmapaistvate isiklike rekorditega võtsid alavõidud ka Markus Anvelt kõrgushüppes  (1.98), Emely Karhu samuti kõrgushüppes (1.75), Lilian Turban kaugushüppes (5.88) ning Ann Marii Kivikas 200m jooksus ajaga 25,03.

Kõikide vanuseklasside esikolmikud said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest  EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.