Taaskord hea võistluse teinud Talihärm: tundsin end selles seltskonnas väga hästi!
Vaata galeriid!

Olümpiamängude jälitussõidus 26. koha saanud Johanna Talihärm sõnas, et sellise sooritusega saab rahule jääda. Talihärm startis võistlusele 22. kohalt.

Talihärm jäi tänase sõiduga rahule, kripeldama jääb teda vaid esimene püstitiir, kus ta tegi kaks eksimust. «Kui see välja arvata, siis õnnestunud võistlus. Esimeses püstitiirus oli mul raske seista. Jalad olid külmast kanged ning mul oli raske end kontrollida.»

Talihärm tuli esimesel ringil koos lasketiiru tugeva suusataja Kaisa Mäkäraineniga, kuid ei plaaninud temal kõigest väest sabast kinni hoida. «Keskendusin oma sõidule ja sooritusele ning selle ülesandega sain ma täna väga hästi hakkama.»

Pärast esimest lasketiiru oli eestlanna tõusnud 15. kohale. «Ma ei teadnud, et ma pärast esimest tiiru 15. tõusin. Jah, on teada, et kui lased kohe nulliga, siis tõused kõrgemale. Olen juba mõnda aega selle alaga tegelenud ning tean, et võid ka enne neljandat tiiru olla kõrgel kohal, aga võistlus pole sellega läbi. Pärast esimest tiiru pole mõtet tibusid lugeda.»

Talihärmal on nüüd üsna hea võimalus pääseda ka olümpiamängudel mass-starti. Nimelt pääseb mass-starti MK-sarja 15 paremat naist. Teised 15 selgitatakse olümpiamängude kolme stardi (sprint, jälitussõit, 15 km) põhjal. «Aga olgem ausad, ma isegi ei lootnud massstardist. Jah see oli unistus, aga mitte väga realistlik. Võtaksin massstarti kui boonust.»

Tagasi üles