Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Olümpiavõitjaks kroonitud Fourcade: viimane ring oli minu karjääri kohutavaim

Võidukas Martin Fourcade FOTO: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Esmaspäeval laskesuusatamise jälitussõidu olümpiavõitjaks kroonitud Martin Fourcade'i sõnul oli viimane ring tema karjääri kohutavaim. 

Sprindis sai viimaste aastate laskesuusatamise valitseja alles kaheksanda koha, kuid jälitussõidus suutis kullale tõusta. «Olen väga rahul, sest eilne oli suur pettumus. Tahtsin väga kulda võita, sest see oli ainus distants, mille olümpiakuld mul puudus ning ilmselt lõpetan karjääri sprindi olümpiakullata,» sõnas Fourcade. 

«Tänane sõit oli väga raske, sest eile oli ilma tõttu raske ennast süüdistada,» jätkas Fourcade pühapäevase sprindi arutamist. «Täna polnud samuti lihtne, aga nüüd eksisin vaid ühel lasul. 

Minu jaoks tähistas täna viimane lasketiir ka finišijoont. Kulutasin neljandas tiirus laskmisele nii palju energiat, et viimaseks 2,5 kilomeetriks mul energiat ei jagunud. Ma olin nii tühi. See oli mu karjääri kohutavaim ring.  Varem oli liiga kiiresti suusatanud ning kogu oma energia viimasesse tiiru jätnud. Pidin palju vaeva nägema, et suuskadel püsti jääda.» 

Tagasi üles
Back