Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ameeriklane loobus olümpia nimel piisonifarmi juhtimisest

Lowell Bailey FOTO: FLORIAN CHOBLET/AFP

36-aastane Ameerika laskesuusataja Lowell Bailey oli valmis spordikarjääri lõpetama. Ta pidi minema piisonifarmi juhtima, ent nüüd leiab ta Pyeongchangi olümpialt. 

«Olin pensionipõlvele väga lähedal,» rääkis Bailey. «Plaanisime abikaasaga pere alustada ja võtta üle tema ema ja isa piisonifarmi. Olin seal abistamas käinud ning lõpuks töötasime välja äriplaani, millega oleks teeninud kasumit. 

Olümpiasportlasena pead loovalt mõtlema enda tuleviku peale ja meie jaoks oli farmitöö loogiline jätk. Olime elevil ja võtsime suuri samme selle suunas. Piisonid on osa Ameerika pärandist. Nad on imelised loomad,» sõnas Bailey. 

Plaan oli paigas, aga elul olid omad keerdkäigud. Talle pakuti tööd USA laskesuusatamise treeningkeskuses, mida toona Montana osariiki veel ehitati. «Osa plaanist hõlmas profisportlase karjääri jätkamist ning kaks aastat kõrgtasemel võistlemist. Seda aega oleks kasutanud piisonifarmile raha kogumiseks.» 

Bailey pole kordagi kahetsenud, et võttis tolle pakkumise vastu. 2017. aasta MM-il võitis ta 20 km individuaalsõidu Ondrej Moraveci ja Martin Fourcade'i ees. See oli ameeriklaste läbi aegade parim tulemus laskesuusatamise MM-il. 

«Ühtlaselt kõrge vormiga sportlasi on Pyeongchangis väga palju. Sellepärast olen väga õnnelik, et suutsin mullu MM-il kulla võita ja kasutan sealt saadud kogemust olümpiamängudel edukaks võistlemiseks. Need on mu neljandad ja viimased olümpiamängud ning loodetavasti kujunevad need mu karjääri kõige edukamateks.» 

Bailey sai sprindivõistlusel 33., jälitussõidus 32. koha. 

Tagasi üles
Back