R, 19.08.2022

Kristjan Ilvese konkurendid: ilm võib kaardid segamini lüüa

Hindrek Pärg
, reporter
Kristjan Ilvese konkurendid: ilm võib kaardid segamini lüüa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Soome kahevõistleja Ilkka Herola.
Soome kahevõistleja Ilkka Herola. Foto: JORGE SILVA/REUTERS

Kristjan Ilvese konkurendid peavad enne kolmapäevast võistlust favoriidiks Akito Watabet, kuid ilm võib paremusjärjestusse oma korrektuurid teha. 

Soomlane Ilkka Herola peab Sotšis hõbeda võitnud Watabet tänavuste talimängude suurfavoriidiks. «Ta hüppab nii hästi ning läheb suusarajal üha paremaks. Tean, et ta suudab Pyeongchangis isegi paremaid tulemusi näidata kui varasemalt,» rääkis eestlaste põhjanaaber. 

Watabe on hooajal võitnud viis sõitu ning juhib ka MK-sarja, mis teeb temast ka konkurentide arvates suurfavoriidi. Samuti tasub silma peal hoida norrakatel Jan Schmidil ja Jarl Magnus Riiberil ning sakslastel Fabian Riesslel ja Eric Frenzelil.

«Tundub, et rasked suusarajad eelistavad tugevaid murdmaamehi, aga tuul võib tagant tulijaid aidata,» ütles Herola. «Just tuul võib võistluse eeldatava stsenaariumi pea peale keerata, aga kui lumi on aeglane, võidavad sellest just tugevad suusatajad.» 

Olud on Sotši olümpiamängudega võrreldes kardinaalselt erinevad. Neli aastat tagasi olid Venemaal plusskraadid ning rada pehme ja kitsas. Pyeongchangis on kõik sisuliselt vastupidi - temperatuurid on väga madalad ning lumi on kivikõva. 

«Siin on huvitavad lumetingimused,» rääkis USA kahevõistleja Bryan Fletcher. «Rada võib osutuda väga kiireks või väga aeglaseks ning kui lumi ongi aeglane, siis muutub ka sõitmine palju raskemaks. Kindlasti tagab aga ilm võistlemiseks võrdsemad tingimused.»

Märksõnad
Tagasi üles