Lumelaudurid süüdistavad korraldajaid eluohtlikes oludes toimunud võistluse läbiviimise eest

Üks mitmest väga valusast kukkumisest naiste lumelaua pargisõidu finaalis.

FOTO: FRANCOIS XAVIER MARIT/AFP

Naiste lumelaua pargisõidu finalistid kritiseerisid väga teravalt olümpiamängude korraldajaid, kes lasid võistlusel ülimalt ohtlikes oludes toimuda. 

Finaalvõistluse ajal puhus tuul 13 m/s ning kohati oli mõne tuuleiil veel kõvemgi. Keerulistest tingimustest kõneleb ka fakt, et finaali 52 laskumisest vaid üheksa(!!!) oli täiesti puhtad. 

«Päris jube oli,» ütles pronksmedali võitnud soomlanna Enni Rukajärvi. «Mul on hea meel, et suutsin ühe laskumise enam-vähem normaalselt ära teha ning hea skoori saada, aga kõige õnnelikum olen selle üle, et keegi ei saanud väga tõsiselt viga. Ilm oli väga halb ja liiga ohtlik.» 

0,47 punktiga neljanda koha saanud norrakat edestanud Rukajärvi arvates oleks võistluse pidanud tühistama ja edasi lükkama. «Ilm oli parem kui treeningul, aga korraldajad oleks pidanud finaali katkestama.» 

Suurbritannia lumelaudur Aimee Fuller sai 17. koha ning 26-aastane tõdes, et pole kunagi keerukamates tingimustes võistelnud. «Teisel laskumisel sain kiiruse üles, aga hüpates tundsin nagu purjelaev oleks laua alla tekkinud. Tuul tiris mind kõrvale ning mul polnud mingit võimalust normaalselt maanduda.» 

Sportlane polnud aga täiesti kindel, kas finaali oleks pidanud edasi lükkama. «See oli olümpiamängude finaal, kõik tahtsid sõita. Minu arvates ei näidanud see sõit meie spordi tõelist taset ja sellest on väga kahju.»

Tagasi üles