Venemaa curlingupaar tegi ajalugu

Anastassia Brõzgalova ja Aleksandr Krušelnitski.

FOTO: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS

Venemaa curlingumängijad Anastassia Brõzgalova ja Aleksandr Krušelnitski tegid ajalugu, kui ühena vähestest abielupaaridest võitsid medali samal alal.

Brõzgalova ja Krušelnitski said pronksi segapaaride võistlusel, kui alistasid kolmanda koha matšis 8:4 norralased Kristen Skaslieni ja Magnus Nedregotteni, kes on samuti elukaaslased, ent mitte ametlikult abielus. «See on väga tähtis, et oleme perekond,» ütles Brõzgalova. «Koos saime üle valusast kaotusest poolfinaalis. Nii et see fakt aitas meid palju.»

Brõzgalova ja Krušelnitski olid 2016. aastal tulnud koos ka maailmameistriks, kuid tollal abielus veel polnud. «Olümpiale saabudes ei olnud meil erilist tunnet. Olime väga rahulikud. Siis aga kaotasime esimese matši suurelt. Kuidagi ei tunnetanud jääd. Kuid samm-sammult jõudsime pronksimatšini. Võime olla uhked kogu turniiri üle,» ütles Krušelnitski.

Olümpiamängudel ei ole palju võimalusi, kus abielupaar saaks koos võita medali. Lisaks curlingule võivad taliolümpial abikaasad võita näiteks iluuisutamise või mäesuusatamise võistkonnavõistluse, suveolümpial tennise või sulgpalli segapaari ja ratsutamise võistkonnavõistluse. Tõsi, et tänapäeval on võimalikud ka samasooliste abielud, siis juba kaks Suurbritannia maahokinaist võitsid 2016 Rio de Janeiros koos kuldmedali.

Tagasi üles