Kõrgele kohale sõitma läinud Kilp: selline tavaline päev
Vaata galeriid!

Ainsa Eesti sprinterina klassikasprindis veerandfinaali pääsenud ning 18. koha saanud Marko Kilp sõnas, et andis endast veerandfinaalis kõik.

Veel poolel distantsil oli Kilp teisel kohal, ent finišisirgel möödusid temast nii Paal Golberg kui Calle Halfvarsson. Halfvarssoniga koos ootas Kilp ka õnneliku kaotaja süsteemis järgmiste veerandfinaalide aegu, kuid neljandas  veerandfinaalis sõitnud mehed - väliseestlane, Kanadat esindav Len Väljas ning venelane Aleksander Panžinski olid kiiremad. 

«Napilt läks Ränkelil, mina olin oma sõidus ikkagi neljas. Kahekesti telgis Halfvarssoniga vaatasime telgis pingsalt sõite, aga nägime juba mäe peal ära, et üleval oldi parema ajaga. Saime aru, et siit edasi sõiduks ei lähe. Ei saa pettunud olla, aga tulemus 20. koha kanti on päris okei,» ütles Kilp.

Eestlase selge taktika oli kohe sõidu algusest eesotsas olla. «Proovisin terve sõidu võimalikult ees olla. Tagant pool ette on veidi raskem tulla. Lõpus kangestusin, viimasel kümnel meetril ei jõudnud enne laskumist enam nii palju hoogu sisse joosta. Sealt see vahe Pellegrinoga tuli.»

Kilp valis endale veerandfinaaliks teise sõidu. Miks? «Kui oleksin edasi saanud, oleks olnud rohkem aega puhata olnud. Läksime ikkagi kõrgetele kohtadele sõitma. Kui tahtnuks kindlalt poolfinaali saada, võinuks ka tagumise grupi valida. Aga esimest sõitu ma valima ei hakanud, see tundus vähe kõvem.»

Kilp tunnistas, et ootused olid samas kõrgemad. «Lootused on alati kõrgemad, aga andsin endast kõik. Praegu jalad ikka valutavad all. Ma ei lahku siit õnnelikuna, aga mitte ka pettununa. Selline tavaline päev.»

Tegu oli Kilbi hooaja paremuselt teise sõiduga, kusjuures hooaja parim sõit pärines tal MK-sarja avaetapilt Rukalt. «See oli hooaja paremuselt teine sõit, ma pean sellega rahul olema. Pärast Rukat oli mul kehv periood. Mul oli seal vahepeal kerge külmetus ja eks sai mägedes treeningutega üle pandud. Haigus tõmbas pidurit ja sain veidi puhata ja hakata olümpiaks valmistuma. Tubli tulemus, tuleb rahul olla.»

Tagasi üles