Kanada lühirajauisutaja sai korealastelt tapmisähvardusi

Kim Boutin (vasakul) pärast medalivõitu.

FOTO: Paul Chiasson/The Canadian Press/PA Images

Otseste rünnakute ja tapmisähvarduste alla sotsiaalmeedias sattus Kanada lühirajauisutaja Kim Boutin, kes naiste 500 m distantsil teenis pronksi pärast korealanna Min-jeong Choi diskvalifitseerimist.

Algselt tuli Choi fotofiniši põhjal itaallanna Arianna Fontana järel teiseks, kuid video põhjal otsustati, et ta segas ühes kurvis Boutini ja korealanna tulemus tühistati. Teiseks tõusis hollandlanna Yara van Kerkhof ja kolmandaks Boutin.

Kohtunike otsus põhjustas Lõuna-Korea fännide vihase reaktsiooni, mille tulemusena Boutin oli sunnitud oma Twitteri ja Instagrami konto muutma kinniseks. „Sind on hästi õpetatud, kuidas petta!“ kõlas Radio Canada väitel üks sõnum või näiteks selline: „Õnnesoovid räpase medali eest“. Need laused olid aga veel leebed, sest kirjutati ka nii: „Kui sind leian, siis sa sured!“. Mõned vihased fännid olid oma sõnumi juurde pannud ka noa emoji.

ROK-i pressiesindaja Mark Adams nimetas juhtunud kahetsusväärseks, aga nentis: „Kahjuks ei suuda meie ega teised kontrollida sotsiaalmeediat ja kahjuks selliseid juhtumeid leiab aeg-ajalt aset.“

Sarnane juhtum oli Salt Lake City olümpial, kui ameeriklane Anton Apolo Ohno sai ähvardusi pärast korealase Dong-sun Kimi diskvalifitseerimist. Tollal küll ei olnud sotsiaalmeediat, ähvardused saadeti ameeriklasele e-maili teel.

500 m finaalis juhtus veel üks kokkupõrge, mille tulemusena kukkus ja lõpetas viimasena (pärast korealanna diskvalifitseerimist neljas) Briti favoriit Elise Christie, ent seda juhtumit ei peetud kellegi süüks. Või nagu paljud mäletavad Salt Lake City meeste 1000 m finaali, kus neli finalisti põrkusid kokku ja viimaselt kohalt kerkis kullale austraallasest autsaider Steven Bradbury.

Tagasi üles