R, 19.08.2022

Venemaa hokistaar Ilja Kovaltšuk: vastane oli lihtsalt parem

Postimees Sport
Venemaa hokistaar Ilja Kovaltšuk: vastane oli lihtsalt parem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
OAR-i ja Slovakkia jäähokimäng lõppes üllatusliku tulemusega.
OAR-i ja Slovakkia jäähokimäng lõppes üllatusliku tulemusega. Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik

Olümpiasportlased Venemaalt ehk OAR-i esimene hokilahing olümpiaturniiril lõppes fiaskoga, kui kaotati 2:3 Slovakkiale. Mängijad siiski suurt tragöödiat tulemuses ei näe.

«Mängisime halvasti, aga olen kindel, et läheme turniiri käigus paremaks,» ütles venelaste üks staare Ilja Kovaltšuk veebikülje Tšempionat vahendusel. «Eeldasimegi, et meie grupp on üsna võrdne. Tuleb õppida paremini mängima arvulises ülekaalus. Lõdvaks me end ei lasknud, vastane oli täna lihtsalt parem.»

Ka teine OAR-i ründaja Kirill Kaprizov püüdis nördinud Venemaa ajakirjanikke veenda, et nad ei loobunud mingil hetkel võitlemast. «Halvasti realiseerisime võimalusi,» ütles Kaprizov. «Mingit tragöödiat pole aga toimunud.»

Pavel Datsjuki sõnul peavad venelased olema tänulikud väravavaht Vassili Košetškinile, et kaotusseis ei paisunud suuremaks, ehkki esimesel kolmandikul oli üks värav kindlasti puurivahi süü. «Muutusime kaitses lohakaks, pärast pidime juba ise riskima ja siis tekkis vastasel veel võimalusi. Sloveenia üllatas ka ameeriklasi, nii et midagi katki pole.»

Meenutame, et hokiturniiri reglemendi alusel pääsevad play-off'i kõik 12 koondist. Neljal paremal (kolm alagrupi võitjat ja parim teise koha meeskond) on vaid see eelis, et nad saavad otse veerandfinaali. Venemaal saab aga olema nüüd raske alagrupi võitjaks kerkida.

Märksõnad
Tagasi üles