K, 7.12.2022

Läti fännid soojendasid end medalisajuks

Siim Kaasik
Läti fännid soojendasid end medalisajuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vennad Andris (32) ja Juris Šics (34) ootavad juba pingsalt järgmiseid olümpiamänge.
Vennad Andris (32) ja Juris Šics (34) ootavad juba pingsalt järgmiseid olümpiamänge. Foto: ARND WIEGMANN/REUTERS

Pyeongchangi olümpia jäärenni äärt mööda üles rühkides silmab iga paarikümne meetri tagant mõnd lätlast. Käimas on meeste kahekelgu medalisõidud. «Ei, täna me veel tegelikult medalit ei oota. See on eelsoojendus skeletoniks ja bobisõiduks,» ütles üks raja ääres võistlust nautinud lätlanna.

Lätlastel oli eile mõistagi põhjust jäärenni ääres olla, sest võistlustules oli kaks Läti paari – vennad Andris ja Juris Šics ning kaasmaalastest konkurendid Oskars Gudramovics ja Peteris Kalninš. «Nad on meie sõbrad! Juba lapsepõlvest saati,» ütles üks tööasjus Lõuna-Koreasse reisinud, kuid vahepalaks ka olümpiamänge väisanud Läti spordisõber. Ta pidas silmas vendasid Šicse, kes Sotšis võitsid kahekelgul pronksmedali, neli aastat varem Vancouveris aga hõbeda.

Kuid nagu öeldud, siis sel korral lätlased millegipärast omadelt medalit ei oodanud. Ehk oli põhjus selles, et jutuajamiste ajaks oli juba kahekelgu esimene sõit läbi ning vennad Šicsid hoidsid alles üheksandat, Gudramovics – Kalninš aga 17. positsiooni.

Märksõnad
Tagasi üles