Tallinna Kalev sai põnevusmängus jagu Pärnust (1)

Hindrek Pärg
Gert Kullamäe hoolealused võtsid Pärnu vastu väärtusliku võidu.
Gert Kullamäe hoolealused võtsid Pärnu vastu väärtusliku võidu. Foto: Margus Ansu

Eesti korvpalli meistriliiga kolmapäevases ainsas kohtumises alistas Tallinna Kalev võõral väljakul 72:68 Pärnu.

Punkt punkti heitluseks kujunenud kohtumises võitis Pärnu avaveerandi 16:14 ja avapoolaja 38:32. Kolmanda perioodi lõpuks oli aga suvepealinlaste edu vähenenud kolmele silmale 46:49.

Kõige skoorirohkemaks kujunes viimane veerand ning veel 1.08 enne lõpusireeni seisid tablool viiginumbrid 65:65. Pool minutit enne lõppu tabas aga Kristo Saage kolmese, mis osutus sisuliselt võiduviskeks ning matš lõppes tallinlaste 72:68 paremusega.

Saage oli ka üleplatsimees 23 punktiga, Marten Jurtom ja Bamba Fall toetasid teda 11 silmaga. Mihkel Kirves oli Pärnu resultatiivseim 17 punktiga.

Tallinna Kalev säilitab turniiritabelis viiendat kohta üheksa võidu ja kaotusega, Pärnu on kuues seitsme võidu ja 13 kaotusega.