Tammemaale Meistrite liigas võit ja Teppanile kaotus
Imelises hoos Venno poolfinaali lävel

Timo Tammemaa on Belgia tippmeeskonna Maaseiki Noliko põhitegija.

FOTO: Maaseiki Noliko

Kolmapäeva õhtul pandi taas pall mängu kolmes Euroopa klubisarjas, kus igaühes osalemas ka eestlased. Õhtu esimestes mängudes said võidud kirja Oliver Venno ja Ankara Maliye Piyango ning Timo Tammemaa ja Maaseiki Noliko.

Kõrgeimal tasemel ehk Meistrite liigas pidasid järjekordsed alagrupimängud Trentino Diatec (Itaalia) ja Renee Teppanning Maaseiki Noliko (Belgia) ja Timo Tammemaa. Mõlema Eesti koondislase koduklubid kuuluvad E-alagruppi.

Trentino läks kodusaalis vastamisi Poola tippklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksaga ning kaotas viiendasse geimi läinud kohtumise 2:3 (25:23, 22:25, 25:27, 25:21, 15:17). Teppan sekkus episoodiliselt ja punktiarvet ei avanud.

Maaseik mängis Türgis Izmiri Arkasega ja sai kindla 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) võidu, tavapäraselt kogu kohtumise kaasa teinud Tammemaa panustas võitu 6 punkti (+2). Maaseiki matšil oli muide õigust mõistmas kohtunik Toomas Murulo.

Pärast tänaseid mänge on igal meeskonnal jäänud pidada veel üks alagrupikohtumine. Tabelis on Trentinol ja Zaksal 11 punkti, Maaseik on 7 punktiga kolmas. Vaata tabeliseisu siit.

Aste madalamal ehk CEV Cupil alustati veerandfinaalidega ja võistlustules oli eestlastest Andri Aganits ja tema Prantsusmaa meistriliigasse kuuluv koduklubi Montpellier. Montpellier kohtus Itaalias sealse Veronaga ning pidi vastu võtma 1:3 (24:26, 25:27, 25:22, 22:25) kaotuse. Aganits tegi kaasa kogu mängu ning sai kirja 3 punkti (+2). Kordusmäng peetakse 27. veebruaril.

Veerandfinaalide aeg on käes ka CEV Challenge Cupil, kus eestlaste koduklubidest on konkurentsis vaid Oliver Venno tööandja Ankara Maliye Piyango (Türgi). Eile mängiti Ankaras veerandfinaali avamängus kindlalt 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) üle Bulgaaria klubi Montana. Peaosas oli taaskord meie rahvusmeeskonna diagonaalründaja Venno, kes tõi võitjate parimana 21 punkti (+17), realiseerides 31st tõstest 19. Kordusmäng toimub 27. veebruaril. Eelmises ringis pärnakad konkurentsist lülitanud Belgia klubi Menen kaotas kodus 1:3 Pireuse Olympiakosele.

Naistest on CEV Challenge Cupil veerandfinaali jõudnud Anu Ennok ja Pfeffingeni Sm´Aesch (Šveits). Vastaseks on Kreeka klubi Piraeuse Olympiacos ja selle paari avamäng toimub 22. veebruaril ja korduskohtumine 27. veebruaril.

Tagasi üles