Tipphetked: venelane murdis jalaluu, Vaultier võitis olümpiakulla kukkumise kiuste
Soomlased protestisid!

Meeste lumelauakrossi eelsõidus neljanda aja saanud venelasel Nikolai Oljuninil läks poolfinaalis väga halvasti. Pärast õhulendu ja karmi kukkumist jäi ta lumele lebama. Venelane viidi võistlusrajalt ära kanderaamil ja sõidutati otse haiglasse.

Sportlase treener Aleksei Zlobin ütles Venemaa infokanalile 360tv.ru, et tema hoolealusel on hüppeliiges kahest kohast murdunud. «Mis ma tema kohta ütlen – tunneb ennast nagu inimene, kellel on luu murdunud. Temal on valus ja meil kõigil kahju,» sõnas Zlobin.

Oljuninil on olümpiamedal juba olemas, Sotšis tuli ta krossis hõbedale. Mees ise hindas oma lootusi Pyeongchangis kõrgeks, võistluseelsel päeval ütles ta intervjuus, et loodab tulla olümpiavõitjaks.

Kuldmedal kuulus teist olümpiat järjest prantslasele Pierre Vaultier, kes elas aga poolfinaalis üle närvilise hetke, kui kukkus. Kadri Pihla abikaasa õnneks läks sõit lörri ka kolleegidel, sealjuures Oljunin, ja ta ületas finišijoone küll 20-sekundilise kaotusega aga finaali viival kolmandal kohal. Seal Vaultier'le vastast ei leidunud. 

Pettunud soomlased: see on täielik õigusmõrv!

Tegelikult olid mõlemad poolfinaalid üks suur kukkumise virvarr – algusest lõpuni püsisid püsti vaid kolm meest 12st poolfinalistist.

Teises poolfinaalis kukkus esimesena soomlane Anton Lindfors. «See oli oma viga, hüpe läks pikaks. Kukkusin üsna tugevalt, õlas võib midagi olla katki,» rääkis Lindfors.

«Kuid üritan alati lõpuni sõita, sest ka eespool võib midagi juhtuda. Kogusin ennast ja jätkasin laskumist, kui ühes kurvis rada tasandanud kümme töölist panid mu tee kinni.»

Tegelikult nii oligi, et pärast Lindforsi kukkus sõidus veel neli meest, kes ennast ükshaaval püsti ajasid. Lindfors uskus, et oleks võinud neist varem finišisse jõuda, kui teda poleks segatud. «Andsime protesti sisse, aga sellel polnud tulemust,» ütles soomlane. «See pole aus, kui neli aastat pingutad läbi vigastuste ja jõuad siia ning selline lõpp... See on täielik õigusmõrv.»

Tagasi üles