Vaultier kuldas olümpiavõidu üle: Eestile, armastusega!

Pierre ja Kadri Vaultier.

FOTO: Erakogu

Pierre Vaultier’ kodukülas Serre Chevalier’s Prantsusmaa Alpides oli kell 5.30 hommikul, kui ta asus Pyeongchangi taliolümpiamängudel meeste lumelauakrossi kaheksandikfinaali starti. Tema varsti viieaastaseks saav tütar Kimi magas kodus und. 10-kuune poeg Robi oli televiisorist sõitu vaadanud vanaisa süles.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vaultier’ eestlannast abikaasa Kadri (ainuke enne Kelly Sildarut X-mängudel võistelnud Eesti sportlane, endine lumelauakrossisõitja) viibis aga külamajas, kuhu kohalikud olid kogunenud omakandi mehele üheskoos kaasa elama. Kaks tundi hiljem magas Kimi endiselt, Robi oli endiselt vanaisa süles, Kadri tohutu hulga närvirakkude võrra vaesem, aga Vaultier kahekordne olümpiavõitja, kes oli lahkelt valmis pool oma kuldmedalist Eestile andma.

Prantsusmaale selle olümpia kolmanda kulla toonud Vaultier oli andnud juba kaheksa intervjuud, kui jõudis meediatsoonis Postimeheni. Kuuldes, kust küsija pärit, läks niigi paduõnneliku kahekordse olümpiavõitja naeratus veel mitme kraadi võrra laiemaks: «Eestist? Ma armastan Eestit!»

Tagasi üles