Täna või mitte kunagi: kas Mäkäräinen võidab esimese olümpiakulla?

Kaisa Mäkäräinen.

FOTO: FRANCOIS-XAVIER MARIT/AFP

Täna, 17. veebruaril Eesti aja järgi kell 13 hakkavad Alpensia laskesuusakeskuses olümpiamedalite nimel heitlema 30 hetke parimat naislaskesuusatajat, kui kavas on 12,5 km ühisstardist sõit. 

Ühisstardiga sõitu, mis on ühtlasi ka naislaskesuusatajate viimane individuaalvõistlus Pyeongchangi olümpiamängudel, pääsevad maailmakarikasarja 15 paremat. Ülejäänud 15 sportlast selguvad mängude tulemuste põhjal.

Paraku ei kuulu nimekasse seltskonda ühtegi eestlannat: Pyeongchangis häid sõite näidanud Johanna Talihärm paikneb pingereas 34. kohal, mis tähendab, et vähemalt neli sportlast peavad stardist loobuma, et Talihärm püünele pääseks.

Aga millised laskesuusatajad võistlustulle astuvad? Nelja sportlasega on esindatud suurriigid Saksamaa ja Prantsusmaa. Rootsi, Valgevene ja Šveitsi laskesuusatajaid on stardis kolm. Teised riigid peavad piirduma ühe või kahe sportlasega. Kokku on esindatud tosin maad ja olümpiasportlane Venemaalt.

Suursoosikuid on mitmeid, kuid kellel pingsalt silma peal hoida? Oma kolmandat kulda jahib sakslanna Laura Dahlmeier, suusarajal on suurepärases hoos olnud Slovakkia esindaja Anastassia Kuzmina ning nendel mängudel põrunud valgevenelanna Darja Domratševa ja soomlanna Kaisa Mäkäräinen loodavad olümpia medaliga lõpetada.

Kui Dahlmeieril on võimalus medal noppida ka teatesõidus (ning ehk ka segateatesõidus), siis ülejäänud kolme sportlase šanssid on oluliselt väiksemad. 

35-aastane Mäkäräinen on endiselt olümpiakullata ja tänane sõit võib olla tema viimane võimalus selle saavutamiseks. Soomlanna senised tulemused Pyeongchangist: sprindis 25. ning jälitussõidus 22. koht, eraldistardist sõidu lõpetas ta 13. kohal.

Stardinimekiri.

FOTO: Kuvatõmmis

Tagasi üles