Tipphetked! Tšehhi lumelauasõitja siiras imestus mäesuusakulla üle: ajavõtusüsteemis on mingi viga!

«Ausalt öeldes läheksin praegu pressikonverentsi asemel lauatama. Ma ei taha olla ebaviisakas, aga ma tõesti ei uskunud, et pean siin istuma,» naljatas 22-aastane tšehhitar Ester Ladecka ajakirjanike ees. Ülisuurslaalomis olümpiakulla võitnud tšehhitari saavutus poleks nõnda ebatavaline, kui ta põhiala poleks lumelaua paralleelsuurslaalom ja... kui ta poleks laenanud olümpiafinaaliks suuski teiste käest!

Lumelaua paralleelsuurslaalomis nii 2015. kui 2017. aastal maailmameistritiitli teeninud Ledecka edestas Sotši olümpiakulda Anna Veithi (Austria) ühe sajandikuga.

«Ma olin vist ainus lumelaudur. Teised tüdrukud ei riskinud, neil võis olla palju pingeid peal. Ma üritasin lihtsalt parimat sõitu teha,» sõnas Ledecka pärast sõitu ning tunnistas, et ei osanud oodatagi, et ta tõesti võidab. Seda enam, et ta pidi vahetult enne võistlust suuski laenama.

«Arvasin, et minu aeg tablool on viga! Et nad muudavad teiste aegu. Ma ei usu seda siiani. Ma olen nii üllatunud!»

Siiski tunnistas Ledecka, et on mäesuusakullast varemgi unistanud. «Arvasin, et see tuleb minu karjääris palju hiljem! Vapustav, kui selliseid asju juhtub!»

Ledeckat on Pyeongchangis toetamas ka tema perekond. «Nägin oma ema. Küsisin talt, kas see nägi okei välja ning ega ma ei eksinud. Nad olid sama üllatunud kui mina!»

Napilt kullata jäänud Veith tunnustas konkurenti. «Kuna ta on lumelaudur, siis me ei teadnud, kui tugev ta tegelikult on. Aga ta sõitis mu aja üle ning ta väärib olümpiavõitu.»

Tagasi üles