Olümpiavõitja: kui Kelly oleks täna võistelnud, seisaks ta siin minu asemel

Mathilde Gremaud, Sarah Höfflin ja Isabel Atkin.

FOTO: PETTER ARVIDSON/imago/Bildbyran

Naiste freestyle-suusatamise pargisõidu olümpiavõitja šveitslanna Sarah Höfflin ütles pärast võistlust, et tal on kahju, et täna 16-aastaseks saanud Kelly Sildaru vigastuse pärast olümpial võistelda ei saanud.

«Kelly vigastus oli freestyle-suusatamise kogukonnale suur löök. Me tõesti tundsime temast täna puudust. Kelly on nii teistele tüdrukutele kui mulle motivatsiooniks, ta innustab meid tagant. Olen jätkuvalt veendunud, et ta on parim suusataja. Kui ta oleks täna siin olnud, seisaks ta minu asemel,» ütles Höfflin, keda pidas ka Sildaru tänase võistluse üheks favoriidiks.

Veel hiljuti pidas 27-aastane Höfflin X-mänge tähtsamaks kui olümpiat. Kas ka nüüd? «Jah, ma ütlesin seda mõni kuu tagasi, sest X-mängudele on raskem pääseda. Nüüd tahaksin mõelda, et nad on mõlemad võrdselt tähtsad.»

Šveitsile tõi täna kaksikvõidu Mathilde Gremaud', kes alles eile polnud veel kindel, et täna üldse võistelda saab. Nimelt kaotas ta eile treeningul reilil tasakaalu ning põrutas pead. «Ma ei mäleta tegelikult sellest suurt midagi. Mulle öeldi, et olin šokis ja nutsin. Täna palvetasin, et mind võistlema lubatakse. Tegime hommikul testid ning arst andis mulle loa võistelda,» ütles Gremaud'.

Tagasi üles