Konkurentide olümpiamedalid annavad Sildarule lootust

Sarah Höfflin FOTO: MARTIN BUREAU/AFP

Täna 16-aastaseks saanud freestyle-suusataja Kelly Sildaru vaatas pargisõidu finaali täna öösel kodus teleka vahendusel. Tema treenerist isa Tõnis Sildaru sõnul oli finaal tasavägine ning andis eestlannale lootust, et tulevik polegi nii tume kui septembris pärast põlveoperatsiooni tundus. 

Naiste pargisõidu võitis 27-aastane šveitslanna Sarah Höfflin, keda kimbutas veel poolteist aastat tagasi sama vigastus, mis Sildarut – ta vigastas põlve ristatisidemeid ning käis operatsioonil.

«Ta sai poolteist aastat tagasi alles suuskadele. Mathilde (Gremaud – toim, võitis hõbemedali) vigastas põlve märtsis. Tegelikult näitab see kõik, et kui kõik hästi läheb, siis võib ka meile lõpplahendus positiivne olla,» arvab Tõnis.

Ta rõhutab, et naiste pargisõidust kumas eelkõige läbi tasavägisust.

«Esimesed kolm kvalifikatsiooni võitjat ei saanud üldse poodiumile – rootslanna Anna Dahlström oli 11., Tiril Sjaastad Christiansen üheksas ja Johanne Killi viies –,  favoriit Tess Ledeux ei saanud üldse finaaligi. Päris põnev! Isabel Atkinit poleks ma medalisõitu panustanud, kuigi tublisid sõite esikuuikusse on ta ikka teinud.»

Kas pargisõidu rada oleks Sildarule sobinud? «Teleri vahendusel on seda hästi raske hinnata. Peab ikka ise kohal olema ja proovima, et saada aru, mis töötab ja mis ei tööta. Tundus selline täitsa okei rada.»

Tagasi üles
Back