USA hokikoondist mudib tuntud rockbändi massöör

Depeche Mode'i laulja Dave Gahan.

FOTO: Balazs Mohai/AP

USA jäähokikoondise ihuliikmeid mudib Peewee Willman, kes on ka tuntud rockbändi Depeche Mode’i massöör.

Willmann, kes leidis aega bändi maailmatuuri kõrvalt, tunnistas, et töö hokimeestega on sarnane. «Pole ju suurt vahet hokimängijal ja rokistaaril. Mõlemad lähevad suurele lavale ja annavad oma etenduse publikule,» võrdles Willmann.

Tegelikult Willmann alustaski spordimassöörina ning on USA Hokiliidu alluvuses töötanud 15 aastat, kuid ühel päeval palus temalt abi Depeche Mode’i laulja Dave Gahan, kes oli taastumas põlvevigastusest. «Ta oli massaažiga ülimalt rahul, liskas tegin korda tema kaela,» meenutas Willmann, kellele seejärel pakutigi tööd bändi tuuril.

Tehniliselt on kahel tööl siiski vahe, sest hokimees oma tugevate musklitega nõuab jõulisemat massaaži kui muusik. «Mõlemad tööd on head,» võttis Willmann kokku. «Bändiga tuuril käimine on sama, mis hokimeeskonnaga võistlusel – tunned ennast justkui suure pere liikmena. Bändimeestega olen koos hommiku- ja lõunasöögil, käin nendega ujumas. Nad on saamas vanemaks ning enam ei tee rumalaid asju. Seks, narkootikumid ja muu elupõletamine käis 1980ndate aastate rocki juurde. Nüüd on see rohkem äri.»

Kohe pärast olümpiat sõidab Willmann Mehhikosse ja Lõuna-Ameerikasse, kus jätkub Depeche Mode'i maailmatuur. «Minu jaoks number üks on ikkagi hoki,» avalikustas Willmann lõpuks eelistuse.

Tagasi üles