X-mängude võitja edastas Sildarule lustaka sünnipäevatervituse

Tiril Sjåstad Christiansen

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Kahekordne X-mängude võitja Tiril Sjåstad Christiansen ei usu, et Kelly Sildaru võistlemine tänast medalikolmikut muutnud oleks.

Küsimusele, kas või kuidas oleks Sildaru osalemine võinud võistluste käiku muuta, vastas 22-aastane norralane: «Arvan, et võistlus ei oleks olnud teistmoodi. Poodiumile jõudnud tüdrukud sõitsid väga hästi. Ma ei ole kunagi varem sellist taset näinud. Lahe on olla osa sellest arengust. Kindlasti oleks Kelly hästi sõitnud, kuid nagu näha, siis paljud väga head tüdrukud ei pääsenud finaali. Nii need asjad meie alal lihtsalt on. See sport on nii raske.»

Kuna Sildaru tähistab täna ka 16. sünnipäeva, edastas Christiansen eestlannale lustaka tervituse. «Palju õnne talle! Nüüd võib ta poistega välja minna, võib-olla tema isa lubab. Sünnipäev on aasta parim päev!»

Christiansen on ka ise korduvalt põlvevigastusega kimpus olnud ning teab väga hästi, mida Sildaru praegu üle elab. «Oleks hea teda siin näha. Mul ei ole tema taseme kirjeldamiseks sõnu. Ta on lihtsalt nii hea. Aga viimasel ajal on väga palju häid noori peale tulnud. Mina tunnen end juba sellel alal vanaemana,» ütles 22-aastane norralanna.

Christiansen teenis täna pargisõidus üheksanda koha. «Olen lihtsalt õnnelik, et jäin oma teise sõidu järel ellu. On olnud suurepärane päev ja olen kõigi tüdrukute üle õnnelik. Teekond siia on olnud pikk ja konarlik. Siin olemine on minu jaoks sama hea nagu kuldmedali võitmine. Kuu aega tagasi ma veel ei uskunud, et olümpiale pääsen.»

Tagasi üles