Olümpiavõitja lohutas Mäkäräinenit: loodan, et ta naeratab pärast olümpiat jälle

Kaisa Mäkäräinen.

FOTO: FRANCOIS-XAVIER MARIT/AFP

Soome laskesuusataja Kaisa Mäkäräinen, kes on maailma karikavõistlustel võitnud 22 etappi ja 75 korral jõudnud poodiumile, jääbki ilmselt olümpiamedalita, sest nelja aasta pärast Pekingis oleks ta juba 39-aastane.

Tänase ühisstardi viimastel kilomeetritel Mäkäräinen enam ei pingutanud, sest medal polnud käeulatuses. Ta lõpetas kümnendana. «Pole mingit vahet, kas oled neljas, kümnes või kolmekümnes. Noorematele on võib-olla oluline pääseda esikümnesse, aga minusugusele loevad vaid kolm esimest kohta,» põhjendas Mäkäräinen kibedalt Soome ajakirjandusele tänast tulemust.

«Medalit ei tulnud ja pean sellega leppima. Tippvõistlused ikka erinevad MK-sarjast, mis siin ikka.»

Mäkäräinen ka kurtis, et jäi vahetult enne olümpiat haigeks ja viirusega võitlus võttis palju jõudu. «Ma ei ole küll maailmas ainus sportlane, kes on õnnestunud mujal, aga mitte olümpial,» lisas soomlanna.

Tänane võitja Anastassia Kuzmina, kes käesoleva hooaja MK-sarjas jääb maha vaid Mäkäräinenist, tundis rivaalile kaasa. «Ta on suurepärane sportlane. Võib-olla ta tahtis medalit nii palju, et närveeris üle.

Seda on raske seletada, mis tal olümpial pole midagi välja tulnud. Tahaksin temaga rääkida ja loodan, et pärast olümpiat ta jälle naeratab,» ütles Kuzmina.

MM-võistlustel on Mäkäräinen poodiumile kerkinud, ent tema medalisaak pole rivaalidega võrreldes märkimisväärne: 1 kuld, 1 hõbe ja 4 pronksi.

Tagasi üles