Galerii: Ksenija Balta krooniti kaugushüppes meistriks, päev lõppes Eesti rekordiga
«Loodan, et millalgi tuleb pauk luuavarrest.»

Lasnamäe spordihallis toimunud Eesti sisemeistrivõistlustel kergejõustikus võitis naiste kaugushüppe Ksenija Balta tulemusega 6.63. Päeva lõpetas Audentese neliku võimas Eesti rekord 4x400 meetri tõkkejooksus.

31-aastase naise seeria oli täna järgnev: 6.63, x, 6.53, x, 6.23, 6.48. Baltal esines eelnevast hooajast tuttavaks saanud probleem: ta ei suutnud suurt hoogu hüppesse üle kanda. Samuti oli Andrei Nazarovi hoolealusel raskusi pakutabamisega. Kokkuvõttes näitas võistlus siiski, et MM-il on kõik võimalused kõrgesse konkurentsi sekkuda olemas.

Balta oli vahetult pärast võistluse lõppu enda peale silmnähtavalt pahane, ent kümmekond minutit hiljem tuli ta ajakirjanikega vestlema juba naerulsui.

«Tundsin, et palju jäi sisse. Olin valmis hüppama 6.70 pluss. Üks üleastutud hüpe nii pikk kindlasti ka oli. Viimasel kolmel kaugushüppevõistlusel olen esimesel katsel oma parima tulemuse teinud. See on ühtpidi hea, teisalt aga nõme. Tahaksin, et esimese katsega mu võistlus läbi ei saaks, vaid edasi tuleks pikkust hüpetele juurde,» sõnas Balta pärast võistlust.

«Täna läks võistlus üldse kuidagi hästi kiireks ja väsisin ära. Hoojooksuga oli probleeme - peab selle klappima saama. Üldiselt on see tunne, kuidas hüppele peale jooksen, tegelikult hea.»

«Eks närv oli sees ka, kuna tegu oli hooaja esimese kaugushüppevõistlusega. Lisaks tekkis hiljuti väike tervisemure, aga õnneks see täna enam ei seganud absoluutselt. Ma loodan, et kui kõik õnnestub hästi, tuleb ikkagi selline pauk luuavarrest, mida ma ise ka ei oota. Eks seda tuleb lihtsalt oodata ja loota. Selle nimel on igatahes palju tööd treeningutel tehtud,» lisas MMile lootusrikkana minev sportlane.

Teise koha teenis kaugushüppes isikliku rekordi 6.36ga Tähti Alver (23), kes tegi kahes viimases voorus ka selgelt pikemad hüpped (umbes 6.50), ent astus mõlemad katsed ülinapilt üle. Kolmas oli Merilyn Uudmäe 6.12ga. 

Balta on Maicel Uibo kõrval hetkel ainus Eesti sportlane, kes on teeninud kutse märtsi alguses toimuvale Birminghami sise-MMile. Eesti meistrivõistlused olid seega tema jaoks suurvõistluse peaprooviks. Balta isiklik rekord on 6.87 (2010), mullu hüppas ta sees 6.79 ja väljas 6.58.

Audentese nelik Tony Nõu, Sten Ander Sepp, Erik Jagor ja Karl Erik Nazarov jooksis 4x400 meetri teatejooksus Eesti rekordi 3.14,81. Varasem tippmark, mis kuulus TÜASK kvartetile Jakob Goroško, Sten Ütsmüts, Raimond Valler, Rasmus Mägi, paraneb suisa 1,80 sekundiga.

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg 7.54ga, kuigi üks napilt üleastutud katse oli ka üle 7.70. Johannes Treiel võitis meeste 60 meetri tõkkejooksu 7,95ga. 200 meetri jooksu võitis meestest Tony Nõu 21,59ga ja naistest Õilme Võro 24,28ga. Ülejäänud tulemuste kohta saab lugeda otseblogist.

Võistluspäev algas kell 11 käimisega, tihedam osa kestab aga 13.00st kuni 17.15ni.

Ajakava

Tulemused

Tagasi üles