Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Prantsusmaa spordiajalugu teinud Fourcade: olin Simoni võidus kindel

Martin Fourcade - neljakordne olümpiavõitja. FOTO: MURAD SEZER/REUTERS

Prantsusmaa laskesuusataja Martin Fourcade tegi Pyeongchangi olümpiamängudel vigade paranduse: kahel eelmisel olümpial ühisstardiga sõidus hõbeda võitnud prantslane sai lõpuks ihaldatud kulla.

2010. aasta Vancouveri olümpiamängudel tunnistas Fourcade samal distantsil venelase Sergei Ustjugovi kümnesekundilist paremust. Neli aastat hiljem Sotšis jäi prantslane taaskord teiseks, kui võitja selgitamiseks läks vaja fotofinišit – säravama medali haaras norralane Emil Hegle Svendsen.

Lõpuks naeratas õnn ka Fourcade’ile. Nelja lasketiiru peale kokku kahel korral eksinud legend ületas finišijoone sakslase Simon Schemppiga võrdse ajaga, kuid seekord sai fotofiniši järel rõõmustada Fourcade, kes edestas Schemppi vaid mõne millimeetriga.

Fourcade meenutas pärast võistlust Sotši olümpiamänge ning kartis finišis, et ajalugu kordus. Prantslane polnud oma sooritusega rahul ja demonstreeris seda ka pealtvaatajatele, kui finišis sai kõva hoobi suusakepp. «Ma olin Simoni võidus kindel – täpselt nagu neli aastat tagasi Sotšis, kui võitis Emil,» olid prantslase esimesed selgitused kohalikule meediale.

Karjääri neljanda olümpiakulla võitnud Fourcade jagas kiidusõnu ka sakslase suunas. «Simon on väga hea sprinter, mina mitte eriti. Nägin lõpusirgel, kuidas Simon lähenes meeter meetri haaval… ma sulgesin finišijoonel silmad… olen väga rahul,» kommenteeris Fourcade pingelist lõpuheitlust. «Ma olin Vancouveris ja Sotšis teine, kuid seekord sain sellega hakkama. Suurepärane!»

29-aastane Fourcade kerkis nelja kullaga oma riigi parimaks talisportlaseks. Enne tänast ühisstardiga sõitu jagas ta esikohta legendaarse mäesuusataja Jean-Claude Killyga. Prantsusmaa ajaloo kõige edukamad olümpiasportlased on vehklejad Lucien Gaudin ja Christian d’Oriola ning nüüd ka Fourcade – kõik kolm sportlast on võitnud neli olümpiakulda.

«Kui ma oleksin norralane, siis ma poleks oma riigi ajaloo parim,» lausus Fourcade, kes ilmselt vihjas asjaolule, et Norras on konkurents kõvasti tugevam kui teistes riikides ning Ole Einar Björndaleni 13 olümpiamedalit on juba omaette saavutus. 

Tagasi üles
Back