Kas Sildaru võidelnuks kulla eest?

Olümpiamängude pargisõidu võitja Sarah Höfflin ei pidanud end enne finaalsõitu medalisoosikuks. FOTO: MARTIN BUREAU/AFP

Laupäev pidanuks olema Eesti spordisõprade tähtsaim päev nendel taliolümpiamängudel. Unistus, et Kelly Sildaru tähistab oma 16. sünnipäeva olümpiamedali võiduga, purunes aga juba septembris Uus-Meremaal, kui Eesti viimaste aastate edukaim talisportlane vigastas raskelt põlve. Ent olümpiamängude freestyle-suusatamise pargisõidust võis isegi Sildaru osaluseta teha eestlaste jaoks nii mõnegi positiivse järelduse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuldmedali võitis laupäeval 27-aastane šveitslanna Sarah Höfflin, kes sai alles poolteist aastat tagasi taas suuskadele. Teda hoidis suusatamisest eemal täpselt sama vigastus, mis praegu Sildarut. Hõbemedali võitis hiljuti 18. sünnipäeva tähistanud ning samuti Šveitsi freestyle’i koondisesse kuuluv Mathilde Gremaud. Ka tema vigastas märtsis põlve. «See kõik näitab, et kui hästi läheb, siis võib ka meie lõpplahendus olla positiivne,» ütles Tõnis Sildaru.

Sildarud ise vaatasid Eesti aja järgi varajastel hommikutundidel toimunud võistlust kodudiivanilt. Isa Sildaru sõnul jälgis tütar võistlust rahulikult. «Tal oli kahju, et Maggie Voisin poodiumikohalt välja tõugati,» ütles ta. Kusjuures, ameeriklanna tuli olümpiale vastu ühena favoriitidest, sest oli äsja Aspeni X-mängudel võitnud naiste pargisõidu.

Tagasi üles
Back