Dopingukontroll katkestas venelanna treeningu: ettevalmistus on rikutud!

Alina Zagitova

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Venelaste kullaarve olümpiamängudel on siiani avamata ning üks suuremaid kullavõimalusi on iluuisutamise naiste üksiksõit, kus stardis koguni kaks suursoosikut, Jevgenia Medvedjeva ja Alina Zagitova. Neist Zagitova treeningu katkestasid täna dopingukontrollid.

«Paar tundi tagasi saabus Alina juurde WADA ametnik ja võttis temalt vereproovi,» vahendas RIA Novosti Venemaa alaliidu pressiteadet.

«Ta alustas ettenähtud ajal treeningut, kuid pidi selle juba mõne minuti pärast katkestama. Sellisel viisil rikuti tema ettevalmistust.»

Dopingukontroll soovis ka uriiniproovi, kuid närvipinge tõttu polnud Zagitova seda võimeline andma.

Venelased on praegu eriti ärritatud seisus, sest dopinguskandaal on räsinud terve riigi spordiprogrammi. Ka olümpial ei võistelda Venemaa lipu, vaid nimetuse «Olümpiasportlased Venemaalt» all. Pühapäeval lahvatas aga uus dopinguskandaal, kui curlingus pronksmedali võitnud Aleksandr Krušelnitski andis positiivse dopinguproovi, mis näitas meldooniumi kasutamist. 

Kuna väidetavalt olevat meldoonium sattunud curlingumängija kehasse kümmekond päeva enne proovi võtmist, siis pidi see juhtuma OAR-i koondise olümpiaeelses laagris. Seepärast kahtlustab Krušelnitski, et talle puistas joogi või söögi sisse dopingut treeningukaaslane, kes jäi olümpiale sõitvast koondisest välja. Nimeliselt ei ole Krušelnitski kedagi maininud.

Tagasi üles