Britist kullasoosik lamas finaali ajal sootuks haiglavoodis

Lumelauasõitja Katie Ormerod haiglavoodis.

FOTO: SOCIAL MEDIA/REUTERS/Scanpix

«Sain inimestelt nii palju heasoovlikke sõnumeid, isegi Inglismaa trummibänd Rudimental soovis Twitteris minu paranemist,» rõõmustab 20-aastane Briti üks suurimaid medalilootusi Katie Ormerod. Siiski soovis ta õnnitlusi vastu võtta Pyeongchangis, kuid selle asemel lebas ta olümpiamängude esimeste võistluste ajal hoopis Lõuna-Korea pealinnas Soulis haigevoodis.

Nii pargisõidus kui Big Airis medalisoosikute hulka kuulunud Ormerod proovis veebruari alguses olümpiaradasid, kui kukkus treeningul. Britt murdis mitmest kohas kannaluu ja viidi otse operatsioonile.

«See oli mu elu kõige hirmsam vigastus. Eelmisel päeval olin pargisõidu rajal treenides samas kohas veidi rannet vigastanud, kuid see poleks seganud võistlemist. Nüüd aga maandusin hüppel täiesti tasasel maal ja kand purunes kaheks tükiks,» kirjeldas Ormerod.

«Kohe, kui mu jalg maad tabas, sain aru, et juhtunud on midagi hirmsat. Nii jubedat valu polnud ma kunagi tundnud. Minu suusasaabas tuli kääridega katki lõigata kääridega ja see kestis üle tunni. Kogu selle aja olin agoonias.»

Katie Ormerodi vigastus.

FOTO: SOCIAL MEDIA/REUTERS

Varem oli Ormerod korra rebestanud ka põlvesidemeid, kuid inglanna sõnul polnud see nii valus. «Kõik ütlesid, et nad pole lumelauasõidus taolist vigastust varem näinud, sest kannaluu on jalalaba kõige tugevam osa, mis tavaliselt katki ei lähe,» rääkis Ormerod. Nüüd ta peab kuus nädalat käima karkudega ning vigastusest taastumiseks kulub seejärel veel kolm kuud.

Ormerod tänas, et sai oma sõpradelt ja Suurbritannia fännidelt kõvasti toetust. Teda külastasid haiglas Uus-Meremaa lumelaudurist poiss-sõber Lachie Good, koondisekaaslased ja ka lähisugulased. Nädal pärast õnnetust sai Ormerod haiglast välja ja nüüdseks on ta naasnud kodumaale.

«Ma ei suuda uskuda, kui palju toetust ja armastust ma leidsin Suurbritanniast. Sain inimestelt nii palju heasoovlikke sõnumeid, isegi Inglismaa trummibänd Rudimental soovis Twitteris minu paranemist,» rääkis Ormerod, kuid lisas, et sai siiski esimese olümpiakogemuse treeninguperioodilt kätte.

«Imeline oli olla esimest korda olümpial, näha olümpiakülas tuntud sportlasi erinevatelt maadelt ja kanda uhkusega koondise dressi. Isegi vigastuse ajal vaatasin võistlusi telerist huviga. Olen nautinud ka teisi spordialasid.»

Tagasi üles